TopTip

Novinky
Priestory Rádia LUMEN požehnal dekan Peter Staroštík

Priestory Rádia LUMEN požehnal dekan Peter Staroštík Požehnanie vysielacieho štúdia

V závere vianočného obdobia sa v priestoroch Rádia Lumen konala tradičná trojkráľová koleda. Požehnalo sa vysielacie štúdio, nahrávacie štúdia ako aj ostatné oddelenia.

Trojkráľovú koledu vykonal na Kapitulskej ulici v Banskej Bystrici dekan farnosti Banská Bystrica Katedrála, Peter Staroštík. Práve Katedrála sv. Františka Xaverského je k Rádiu LUMEN najbližšie, vysielajú sa z nej pravidelné priame prenosy a niektoré miestnosti rádia od jej oltárnej steny oddeľujú len centimetre. 

Pane, dobrotivo zhliadni na svojich služobníkov, ktorí používajú aj tieto technické prostriedky v Rádiu LUMEN obdivuhodne utvorené dlhým úsilím. Daj, aby šírili pravdu, živili lásku, bránili spravodlivosť, prinášali aj radosť a medzi všetkými ľuďmi upevňovali ten pokoj, ktorý nám z neba priniesol Kristus Pán, ktorý žije a kraľuje na vekov... Týmito slovami modlitby požehnania sa poslucháčom na poludňajšej modlitbe Anjel Pána otec Peter prihovoril poslucháčom. Tí tak mohli zachytiť atmosféru požehnania vysielacieho štúdia, kde sa koleda začala. Vianočné piesne spievali členovia redakcie a jednotlivých pracovísk. 

Christus Mansionem Benedicat - Kristus nech žehná tento dom. Na veraje dverí píše o. Pavol Jurčaga.

Po skončení požehnania štúdia v priamom prenose, dekan Staroštík požehnal aj ďalšie kancelárie v Banskej Bystrici: „Je ľudovou tradíciou, že v tomto čase obdobia Troch kráľov prichádzajú koledníci a teda zvlášť aj kňaz. Ľudia si nechávajú príbytky požehnať, zvolávajú teda Božiu milosť a požehnanie a to znázorňuje aj nápis na verajach dverí - C M B - Christus Mansionem Benedicat - Kristus nech žehná tento dom," uviedol Peter Staroštík. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 05.04.2020

  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za mamku, ktorá má dnes narodeniny a za celú rodinu, od ktorej som odlúčená kvôli pandémii. Andrea
  • Za pokoj v rodine mojej sestry Miroslavy. Peter
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.