TopTip

Novinky
Problémy v duchovnom živote? Máte sa na koho obrátiť!

Problémy v duchovnom živote? Máte sa na koho obrátiť! zdroj foto: pexels.com

V Rádiu LUMEN myslíme aj na mladších poslucháčov, ktorí sú aktívni na sociálnych sieťach. Online duchovná poradňa Rádia LUMEN na facebooku je tu pre všetkých, ktorí majú problémy v duchovnom živote a chcú sa s niekým diskrétne poradiť. Od pondelka do štvrtka sú im vždy od 13:00 do 14:00 k dispozícii kňazi – odborníci z rôznych oblastí života.

Ešte v roku 2016 sa mohli poslucháči Rádia LUMEN na púti v Sanktuáriu Božieho milosrdenstva v Krakove vyjadriť v ankete na otázku: „Čo by ste očakávali od vášho rádia?“ Väčšina opýtaných si z ponúknutých možností vybrala väčšiu duchovnú podporu. „V tom čase sme na PR oddelení uvažovali o možnostiach ako túto duchovnú podporu poslucháčom dať. Jedna z ciest po ktorej sme sa vydali bola duchovná pomoc na facebooku,“ vysvetľuje Ivo Novák z PR oddelenia Rádia LUMEN.

Cirkevné právo, vzťahy, pôsobenie diabla, rodinný život

Duchovná poradňa nie je len o problémoch, ale napríklad aj o praktických otázkach v duchovnom živote. Najciteľnejšie sa to prejavuje v pondelkovej poradni “cirkevné právo v živote katolíka“. V nej sa s užívateľmi rozpráva Mons. Ján Duda, profesor kánonického práva. Najčastejšou témou v tejto poradni sú pochybnosti o tom, či je možná manželská nulita, prípadne za akých okolností môžu aj rozvedení pristupovať k svätému prijímaniu.

Utorková duchovná poradňa má tému “pred svadbou nie!“ Vedie ju o. Pavol Hudák z Vysokej nad Uhom, z Domčeka bl. Anky Kolesárovej. Napríklad nedávno sa v utorkovej duchovnej poradni riešilo aj to, či je nutné v prípade mladej rodiny chodiť na návštevu k rodičom každý víkend, pretože oni si to vyžadujú. Uverejnená reakcia otca Pavla, ktorý upozornil na potrebu budovať vzťahy predovšetkým v mladej rodine a hľadať správnu mieru počtu návštev u rodičov, vyvolala živú diskusiu na profile duchovnej poradne.

V utorok radí online o. Pavol Hudák

V stredu radí online v poradni “zbav nás zlého“ exorcista o. Matúš Marcin, ktorý pôsobí v Klokočove, kde sa s ním môžete stretnúť na viacerých púťach. Najväčší záujem vzbudzujú otázky o prekliatí a pôsobení diabla v našom živote. Vo štvrtok svoje rady rozdáva o. Ján Sabol, náboženský redaktor Rádia LUMEN. Otec Ján je gréckokatolícky kňaz, v roku 2017 po vážnej chorobe zomrela jeho manželka, dnes vychováva 3 deti. V poradni s témou “v dobrom aj v zlom“ odovzdáva svoje skúsenosti z nie vždy jednoduchého kňazského i rodinného života.

Duchovná poradňa Rádia LUMEN funguje tak, že duchovnému otcovi v danom čase napíšete súkromnú správu. Poradňa je online, teda nedeje sa vo vysielaní, ale len na profile duchovná poradňa Rádia LUMEN na facebooku.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.12.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na december: Aby sa každý štát rozhodol urobiť všetko potrebné pre lepšiu budúcnosť mladých, najmä trpiacich
  • Úmysel KBS na december: Aby narodenie Spasiteľa, ktoré prinieslo radosť celému svetu, zažiarilo v srdciach všetkých ľudí a šírilo lásku a pokoj po celom svete
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božie požehnanie pre moje dcéry Beatku a Julku, aby si našli dobrých kresťanských manželov. Mama
  • Aby môj synček Gabriel mal kamarátov, lebo sa cíti v škole sám a aby sa mu v škole darilo. Michaela
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.