TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Programové tipy: 100 rokov od narodenia sv. Jána Pavla II.

Programové tipy: 100 rokov od narodenia sv. Jána Pavla II. zdroj foto: flickr.com - CC licencia

V pondelok si pripomenieme 100 rokov od narodenia poľského pápeža. Cez víkend rozoberieme aj poslanie kresťanských médií. Pozrite si naše programové tipy. 

SV. OMŠA V SOBOTU O 8:30

Počas tretieho májového víkendu sa mala slúžiť práve v sobotu 16. mája slávnostná sv. omša v Martine na Severe pri príležitosti 45. výročia združenia Rodina Nepoškrnenej. Na púť sme sa chystali aj so stánkom Rádia LUMEN. V čase tohto plánovania sme ešte netušili, že púť sa nakoniec bude konať u nás v Banskej Bystrici, v Katedrále sv. Františka Xaverského. Vzhľadom na stále pretrvávajúce obmedzenia sa stretnutie Rodiny Nepoškvrnenej tento rok presúva do duchovnej roviny a do vysielania Rádia LUMEN. Sv. omšu v sobotu ráno o 8:30 (nielen) pre členov Rodiny Nepoškvrnenej, bude slúžiť Peter Staroštík, dekan-farár vo farnosti Banská Bystrica Katedrála v priamom prenose nášho rádia a na LIVE streame cez facebook Rádia LUMEN. 

LITERÁRNA KAVIAREŇ V SOBOTU O 15:15

Napísala tri rozprávkové knihy. Jej rozprávky nie sú určené len pre deti, ale aj pre dospelých. Cez príbehy opisuje napríklad život s aspergerovým syndrómom. Okrem písania kníh vyrába bábky a pomáha rodinám v núdzi. V literárnej kaviarni vám predstavíme tvorbu Zuzany Almáši-Koreňovej. Počúvajte v sobotu o 15:15. K rádiám vás pozýva Ondrej Rosík.

OD UCHA K DUCHU V SOBOTU O 20:15

Vieme tvoriť kresťanské médiá, ktoré oslovujú? To je téma diskusie Od ucha k duchu, ktorú vysielame naživo v sobotu večer. Budeme radi, ak sa do relácie zapojíte so svojimi otázkami a podnetmi, čím môžete inšpirovať aj samotných tvorcov z prostredia kresťanských médií, ktorí prijali pozvanie redaktora Jána Heribana. 

VITAJ DOMA RODINA V NEDEĽU O 14:00

Deti od troch do šiestich rokov dokážu pochopiť vieru. Modlia sa vlastnými slovami a viac ďakujú ako prosia. Ježiša vnímajú ako dobrého pastiera. Ako deťom vytvoriť modlitebný kútik doma? Ako sa s nimi modliť? V relácii Vitaj doma rodina sa budeme rozprávať o modlitbe detí a predstavíme si občianske združenie Átrium dobrého pastiera. Počúvajte v nedeľu o 14:00. Na stretnutie s vami sa teší Ondrej Rosík.

SV. OMŠA S BISKUPOM V NEDEĽU O 18:00

V nedeľu večer odvysielame priamy prenos sv.omše z Jezuitského kostola Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave. Poslucháčom Rádia LUMEN sa prihovorí Mons. Jozef Haľko, bratislavský pomocný biskup

KARMEL V NEDEĽU O 20:30

90-minútová relácia Karmel, ktorú pre vás pripravil náboženský redaktor Pavol Jurčaga prinesie pohľad na život mimoriadneho pápeža. V predvečer 100. výročia jeho narodenia sa dozviete viac o zlomových okamihoch v jeho živote. 

SPOMIENKA NA PÁPEŽA V PRIAMOM PRENOSE V PONDELOK O 8:30

Svätá omša pri príležitosti 100. výročia narodenia pápeža Jána Pavla II. v Katedrále sv. Františka Xaverského si nájde miesto v našom vysielaní v pondelok ráno. Celebruje Mons. Marián Chovanec, banskobystrický diecézny biskup, káže: Mons. Branislav Koppal, generálny vikár Banskobystrickej diecézy. Prenos môžete sledovať aj na facebooku Rádia LUMEN cez LIVE stream. 

ZAOSTRENÉ V PONDELOK O 11:10

Ako zmenil koronavírus fungovanie katolíckych médií na Slovensku? Čo chcú od týchto médií ich poslucháči, diváci a čitatelia? V diskusii naživo s hosťami Martinom Šajgalíkom, programovým riaditeľom Rádia LUMEN; Jozefom Kováčikom, programovým riaditeľom TV LUX a Igorom Hankom, šéfredaktorom Katolíckych novín rozoberieme otázky ďalšieho smerovania najväčších katolíckych médií v našej krajine. Diskusiu moderuje redaktor Ivo Novák. 

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.10.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na október: Aby mohli mať veriaci laici, najmä ženy, vďaka krstu väčšie zastúpenie na zodpovedných miestach v Cirkvi
  • Úmysel KBS na október: Aby všetci, ktorí zasvätili svoj život Bohu, vydávali svedectvo viery, pokory a obety
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.