TopTip

Programové tipy na víkend: Keď manželia nedokážu počať dieťa

Programové tipy na víkend: Keď manželia nedokážu počať dieťa zdroj foto: pexels.com

Cez víkend sa môžete tešiť na zaujímavé diskusie aj o citlivých témach. Venovať sa budeme manželským problémom alebo aj zamestnávaniu ľudí s mentálnym postihnutím. 

LITERÁRNA KAVIAREŇ v sobotu o 15:15

Napísala tri knihy pre deti. Okrem rozprávok dala na papier aj motivačné príbehy úspešných športovcov. Zuzana Kubašaková začala písať až na materskej dovolenke. Rozprávky vytvára celá jej rodina. Keďže rada fotí, spolupracuje aj pri grafickom designe svojich diel. Zuzanu Kubašákovú vám predstavíme v Literárnej kaviarni. 

OD UCHA K DUCHU v sobotu o 20:15

Kresťania môžu prinášať chuť a svetlo tam, kde sú. Hostia: Martin Ližičiar, šéfredaktor Slovo+; Viliam Dobiáš, lekár a záchranár; Juraj Šúst, aktivista, Spoločenstvo Ladislava Hanusa; Andrej Kmotorka, podnikateľ v marketingu

ROZHLASOVÁ HRA v nedeľu o 13:00

Tri kríže /príbeh rehoľných sestier zo španielskej obč.vojny/

VITAJ DOMA RODINA v nedeľu o 14:00

Keď manželia nedokážu počať dieťa, riešením môže byť adopcia. Mnohých však odrádza proces adopcie. Obávajú sa úradného postupu, kontroly v domácnosti a prijatia zo strany okolia. Mnohé manželské pári sa nakoniec pre adopciu nerozhodnú, alebo počas prípravy zistia, že to nie je ich cesta. V relácii vitaj doma rodina vám ponúkneme príbeh rodiny, ktorá si jedno dieťa adoptovala a teraz si chcú adoptovať druhé. 

SVETLO NÁDEJE v nedeľu o 15:30

Zamestnávanie ľudí s mentálnym postihnutím je náročné, nie však nemožné. Takýto ľudia dokážu pracovať napríklad v kuchyni, v práčovni či na pozícii chyžnej. Pred pár rokmi vznikol projekt Bivio. Vytvorilo ho Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím. Klienti sa tu môžu zaškoliť, pracovať a neskôr prípadne prejsť do inej firmy. Viac povieme v relácii Svetlo nádeje. 

KARMEL v nedeľu o 20:30

Z príhovorov otcov biskupov počas letných pútí

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.