TopTip

Programový riaditeľ Martin Šajgalík prekonal koronavírus

Programový riaditeľ Martin Šajgalík prekonal koronavírus Martin Šajgalík s manželkou a deťmi. (fotografia nebola fotená počas karantény)

Koronavírus sa nevyhol ani Rádiu LUMEN. Aj my už máme prvú lastovičku. Martin Šajgalík v krátkom rozhovore prezrádza, aký bol priebeh ochorenia a čo stihol počas karantény.

Ako si zistil, že máš koronavírus?

Bolo to pre mňa samého prekvapením. To, že mám koronavírus som ani len netušil a pravdepodobne, keby som nedostal do ruky papier s výsledkom z plošného testovania, na ktorom bol uvedený pozitívny výsledok, tak o tom neviem doteraz. Som totiž jeden z tých bezpríznakových prípadov. Ani pred testovaním, ani teraz počas 10 dní karantény som nemal žiadny kašeľ, zvýšenú telesnú teplotu, problémy s dýchaním, či stratu chuti alebo čuchu. Absolútne nič z bežne uvádzaných príznakov. Práve preto som aj na samotné plošné testovanie išiel skôr len zo záujmu a aby som mal aj ja ten papier, ktorý bude treba pri prípadnej kontrole. A takto ma prekvapili, keď mi dali do ruky certifikát s výsledkom.

Čo nasledovalo?

Po návrate z testovania sme teda zostali celá rodina doma v izolácii. Samozrejme som si splnil všetky tie predpísané povinnosti ohľadom infomovania ľudí, s ktorými som bol za posledné dni v kontakte, nahlásenie sa obvodnému lekárovi a podobne. Nuž a potom nám začalo 10 dní, počas ktorých sme nechodili ani do práce, ani do školy či škôlky, ani na nákupy... Boli sme 24 hodín denne spolu doma a snažili sme sa zvládnuť všetky výzvy, ktoré so sebou takýto pobyt prináša. Všetky pracovné a školské povinnosti na diaľku, vymyslenie a zrealizovanie programu a aktivít pre deti, zabezpečenie chodu domácnosti a jej zásobovania...

Aký bol priebeh ochorenia?

Ako som spomínal, našťastie patrím k tým, ktorí o tom, že vírus majú, ani nevedia. Nebyť cetrifikátu, tak ani neviem, že nejaké ochorenie u mňa prebieha. Takže celý čas to pri mne bolo bezproblémové a jedinou komplikáciou bolo to, že sme nemohli vyjsť z bytu. Vďaka Bohu nemám žiadne zdravotné ťažkosti a tak aspoň môžem normálne z domu pracovať, či tráviť čas s rodinou.

Máš tri malé deti. Všetci ste boli v karanténe. Dalo sa v tejto súvislosti pracovať z domu?

Čiastkovo som si niečo takéto s deťmi nacvičil už v priebehu niekoľkých dní tak na striedačku aj predtým, keď jeden či druhý zostali kvôli soplíkom doma zo škôlky počas uplynulých mesiacov. Keď sme však boli teraz doma všetci piati a obaja s manželkou sme potrebovali pracovať niekedy aj súčasne, tak sa vyskytli aj také situácie, že sa na konferenčnom videomeetingu a rokovaniach so zástupcami Dobrej noviny na niekoľko minút zúčastnil aj náš najmladší Timotej. Je to niekedy náročné skĺbiť to všetko dokopy, no väčšinou sa všetky tie telefonáty, videokonferencie či maily dajú zvládnuť aj v takýchto podmienkach, pokiaľ to zdravotný stav dovoľuje.

Ako si využil čas karantény okrem práce na diaľku?

Okrem práce, keďže som bol non-stop doma, tak som prirodzene trávil viac času s rodinou, venoval som sa manželke a deťom a popri tom som si našiel trošku času, aby som sledoval predstavovanie aktuálnych technologických noviniek. Celkom ma tiež zaujali videonávody na opravy, rozoberanie a uprgrade-ovanie mobilov. S deťmi sme si zase obľúbili pozeranie rôznych dokumentov o vlakoch, ktoré v rôznych častiach sveta premávajú.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.