TopTip

Projekt DARUJ DOBRÝ SKUTOK prichádza s pôstnou výzvou

Projekt DARUJ DOBRÝ SKUTOK prichádza s pôstnou výzvou

V pôstnom období sa rozbieha už tretia výzva pomáhať ľuďom okolo nás. V pôstnom období prinášame námety všímať si ľudí v bezprostrednej blízkosti. Napíšte nám a vyhrajte!

Spolu so Slovenskou katolíckou charitou naďalej pomáhame

V rámci celoročného projektu pomoci DARUJ DOBRÝ SKUTOK máme za sebou už prvé dve výzvy. Učili sme sa pomáhať pri starostlivosti o deti a starších ľudí a tiež diskutovať o obchodovaní s ľuďmi. V druhej polovici pôstneho obdobia sa zameriame práve na duchovné motivácie pomáhať blížnemu. 

Pomoc ako pôstna aktivita

Pôst ako čas vnútornej premeny je dobrou motiváciou všímať si tých, ktorí potrebujú pomoc. Pozývame vás darovať dobrý skutok v rámci rôznych pôstnych výziev a predsavzatí. Je niečo, na čo ste sa podujali práve v pôstnom období? Komu a ako ste takto pomohli? Napíšte nám o tom a pomôžte šíriť rozhlasovým vysielaním príbehy o pomoci druhému človeku. Svoje príbehy môžete posielať do 17. apríla 2022 na e-mailovú adresu oukd@lumen.sk alebo poštou na adresu Rádio LUMEN, Kapitulská 2, 974 01, Banská Bystrica. Nezabudnite pripísať heslo DARUJ DOBRÝ SKUTOK

Za príbeh pomoci vás odmeníme

Vaše príbehy budeme priebežne uverejňovať na webe lumen.sk a aj vo vysielaní. Najlepšie z nich oceníme v relácii Od ucha k duchu v sobotu 23. apríla o 20:15. Tento mesiac súťažíme o sadu troch cien:

1. Hrnček z kolekcie keramiky GRANIA a čierna šiltovka s logom Rádia LUMEN
2. Plátená taška logom Rádia LUMEN a biela šiltovka s logom Rádia LUMEN
3. Kniha Sila odpustenia – William Kent Krueger a pero s logom Rádia LUMEN

Pomoc je celoročnou záležitosťou

Projekt Daruj dobrý skutok prebieha na Rádiu LUMEN počas celého roka 2022. Organizujeme ho spoločne so Slovenskou katolíckou charitou. Našim cieľom je priniesť do vysielania príbehy pomoci z prostredia poslucháčov slovenského katolíckeho rádia. V reláciách Od ucha k duchu vždy raz za mesiac charitnú výzvu zosumarizujeme a zároveň predstavíme bližšie jednu z oblastí práce tímu Slovenskej katolíckej charity. 

Projekt ukončíme na konci roka 2022, keď odmeníme jedného poslucháča za príbeh z ktorejkoľvek charitnej výzvy počas roka. Hlavnou cenou je atraktívny zájazd. 

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa con chimenea y una habitación en la planta baja.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.