TopTip

Novinka
Prvá Lumentúra v tomto roku bude v Terchovej 20.mája

Prvá Lumentúra v tomto roku bude v Terchovej 20.mája

Okolie Štefanovej na našej Lumentúre

Dňa 20. mája 2018, t. j. nedeľa, absolvujeme v poradí už dvadsiatu siedmu Lumentúru. Tentokrát sa vyberieme z dedinky Štefanová (miestna časť Terchovej) a poputujeme na lokalitu Podžiar a do Jánošíkových dier.

Jarná Lumentúra je vhodná pre malých aj veľkých, zdatných, aj tých menej trénovaných turistov. Trasu si každý účastník zvolí podľa sebakritického zhodnotenia svojej momentálnej fyzickej i duševnej výbavy, koľko si bude trúfať prejsť po pohodlnom turistickom chodníku na lokalitu Podžiar a potom aj po náročnejších špacíroch a rebríkoch malebnými zátišiami Dolných, Horných a Nových Jánošíkových dier.

Príďte si s nami spoločne vychutnať jedinečnú jarnú náladu Božej prírody.

Stretneme sa o 09.00 hod. na parkovisku v Štefanovej. Odtiaľto sa potom spoločne poberieme turistickým chodníkom na Podžiar. Po dvojkilometrovej pohodovej prechádzke „z nohy na nohu“, spojenej s vnímaním nádhernej jarnej scenérie pod majestátnym Rozsutcom, bude vonku svätá omša s pánom riaditeľom Rádia Lumen otcom Jurajom Spuchľákom. Po svätej omši budú môcť účastníci ešte individuálne vyraziť na výlety do blízkych Jánošíkových dier, ktoré oplývajú krásou neslýchanou-nevídanou.

Všetci priatelia krásnej slovenskej prírody a dedičstva našich predkov sú na výlete srdečne vítaní.

Tešíme sa na spoločne strávené chvíle v prekrásne Stvoriteľom priam do nadpozemskej krásy vymodelovaných zátišiach terchovskej prírody.

 

Za organizačný výbor Miroslav Saniga

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 18.07.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby kňazi, ktorí s námahou a v samote pastoračne pôsobia, pociťovali neustálu pomoc a podporu Pána a spoločenstva.
  • Úmysel KBS na júl: Nech sa oslavy dedičstva otcov našej viery, sv. Cyrila a Metoda, prejavia v živote národa.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za zdravie, za uzdravenie mojej duše a tela a za celkové uzdravenie, za nájdenie seba samého. Ľubomír
  • Za Božiu pomoc pre dcéru Veroniku, za šťastné donosenie dieťatka, za šťastný pôrod, za lekárov, nech ich ruky a myseľ vedie Pán, za zdravie bábätka a mamky a za ochrancu ich celej mladej rodiny, ako aj zaťa Paľa. Rodičia Hanka a Ján
  • Za telesné a duševné uzdravenie môjho ocka Jozefa, mamky Jany, bratov Martina a Petra a za manžela Tomáša. Nech je Pán Boh stále prítomný v našej rodine a pomáha nám chrániť sa od hriechu. Miroslava
  • Za uzdravenie zo závislosti od alkoholu pre švagra Františka, synovca Petra a kamaráta Dušana,za uzdravenie zo závislosti hry na automaty pre švagra Petra, za dar živej viery v našej rodine a za dcéru Viktorku, aby našla cestu k Bohu. Monika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.