Prvá Lumentúra v tomto roku bude v Terchovej 20.mája | Rádio Lumen

TopTip

Novinky
Prvá Lumentúra v tomto roku bude v Terchovej 20.mája

Prvá Lumentúra v tomto roku bude v Terchovej 20.mája

Okolie Štefanovej na našej Lumentúre

Dňa 20. mája 2018, t. j. nedeľa, absolvujeme v poradí už dvadsiatu siedmu Lumentúru. Tentokrát sa vyberieme z dedinky Štefanová (miestna časť Terchovej) a poputujeme na lokalitu Podžiar a do Jánošíkových dier.

Jarná Lumentúra je vhodná pre malých aj veľkých, zdatných, aj tých menej trénovaných turistov. Trasu si každý účastník zvolí podľa sebakritického zhodnotenia svojej momentálnej fyzickej i duševnej výbavy, koľko si bude trúfať prejsť po pohodlnom turistickom chodníku na lokalitu Podžiar a potom aj po náročnejších špacíroch a rebríkoch malebnými zátišiami Dolných, Horných a Nových Jánošíkových dier.

Príďte si s nami spoločne vychutnať jedinečnú jarnú náladu Božej prírody.

Stretneme sa o 09.00 hod. na parkovisku v Štefanovej. Odtiaľto sa potom spoločne poberieme turistickým chodníkom na Podžiar. Po dvojkilometrovej pohodovej prechádzke „z nohy na nohu“, spojenej s vnímaním nádhernej jarnej scenérie pod majestátnym Rozsutcom, bude vonku svätá omša s pánom riaditeľom Rádia Lumen otcom Jurajom Spuchľákom. Po svätej omši budú môcť účastníci ešte individuálne vyraziť na výlety do blízkych Jánošíkových dier, ktoré oplývajú krásou neslýchanou-nevídanou.

Všetci priatelia krásnej slovenskej prírody a dedičstva našich predkov sú na výlete srdečne vítaní.

Tešíme sa na spoločne strávené chvíle v prekrásne Stvoriteľom priam do nadpozemskej krásy vymodelovaných zátišiach terchovskej prírody.

 

Za organizačný výbor Miroslav Saniga

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 18.08.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na august: Aby závažné ekonomické a politické rozhodnutia slúžili na ochranu rodiny ako pokladu ľudského spoločenstva.
  • Úmysel KBS na august: Nech je prázdninový a dovolenkový oddych spojený aj s obnovou ducha v našom národe.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za obrátenie pre moju manželku, aby bola uzdravená rana v jej srdci, ktorú ja ako manžel neviem zaplniť a aby sme obaja nachádzali jednotu, rástli v láske a odolávali tlakom tohto sveta. Peter
  • Za pokoj a Božie požehnanie od závislosti rodiny dcéry Andrey, Božie požehnanie pre rodiny syna Dušana a dcéry Miriam. Mama
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.