TopTip

Novinky
Prvá Lumentúra v tomto roku sa uskutoční v Starej Bystrici

Prvá Lumentúra v tomto roku sa uskutoční v Starej Bystrici Rozhľadňa Bobovec

Rázovité prostredie, krásna príroda a srdeční ľudia. Tak by sa dali v krátkosti charakterizovať Kysuce. Do tejto oblasti budú v nedeľu 12. mája smerovať aj naše kroky v rámci prvej tohtoročnej Lumentúry. Cieľom bude obec Stará Bystrica a neďaleká vyhliadka Bobovec. Pridajte sa k nám a spojte turistiku a pobyt v prírode s duchovnom.

Lumentúru v Starej Bystrici začneme svätými omšami o 8.00 a o 10.30 v Kostole Svätého Michala Archanjela, ktoré bude celebrovať generálny riaditeľ Rádia Lumen Juraj Spuchľák. Pred chrámom na vás budú čakať zamestnanci Rádia Lumen. Môžete sa prísť porozprávať a možno sa dozviete niečo nové o živote v rádiu alebo o chystaných novinkách.

Slovenský orloj v Starej Bystrici

Samotná túra začne približne o 11.30. Prvou zastávkou bude Slovenský orloj, kde nám sprievodca priblíži jeho symboliku a povie niečo o jeho histórii. Ďalšou zastávkou bude neďaleká rozhľadňa Bobovec, ktorá leží v nadmorskej výške 720 metrov. Ide o nenáročnú túru, ktorá v miernom tempe trvá zo Starej Bystrice  približne hodinu. Odmenou vám budú krásne výhľady na okolité kopce. Viac informácií o vyhliadke je dostupných TU.

Pohľad na okolitú prírodu z vyhliadky Bobovec

Prvá tohtoročná Lumentúra je vhodná pre všetky vekové kategórie, malých, veľkých aj pre menej trénovaných a sviatočných turistov. Vítané sú rodinky s deťmi.

Poďte s nami objavovať krásy Kysúc. Teší sa na vás kolektív Rádia Lumen.

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božiu pomoc pre Valériu a Vladimíra, dcéru Beátku a Júliu, sestru Máriu a Danu s rodinami, moju mamu. Valéria
  • Za môjho otca Viliama Takáča pri príležitosti 25.výročia úmrtia. Dana
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.