TopTip

Novinky
Prvý darca talentu ponúka pomoc pre ženu, ktorá prišla o vlasy!

Prvý darca talentu ponúka pomoc pre ženu, ktorá prišla o vlasy!

Projekt pomoci Darujem ti svoj talent už odštartoval. Na internetovej stránke darujemtalent.sk môžete vidieť prvého talentovaného človeka. Kto ním je a čo daruje?

Adriana Stašeková už viac ako 15 rokov vedie firmu, ktorá vyrába a spracováva vlasy. Pri stretnutí s chorými ľuďmi, najmä ženami trpiacimi na rakovinu, si zakaždým uvedomuje, že keď žena v dôsledku onkologickej liečby príde o vlasy, necíti sa byť ženou. Argumenty od okolia, že sú to len vlasy, veľakrát neobstoja. Adriana vo svojom živote už neraz nezištne pomohla a chce tak urobiť aj teraz prostredníctvom projektu Darujem ti svoj talent. Spolu s ďalšími kolegami sa rozhodli venovať „korunu krásy“ dáme, ktorá o ňu prišla, alebo ju práve stráca. „Nikdy nevieme, kedy sa aj my môžeme ocitnúť v takejto situácii a ako veľmi pomoc privítame. Verím, že vďaka nášmu daru pomôžeme takej žene, ktorá pomoc najviac potrebuje,“ vysvetľuje Adriana Stašeková.

Adriana Stašeková pomáha mnohým ženám v čase choroby nachádzať svoje JA aj vďaka kvalitným parochniam.

Ak viete o niekom, kto by takýto dar privítal, nápíšte príbeh na darujemtalent.sk. Buďte úprimní a otvorení. Vysvetlite, v akej je situácii. Náš prvý darca chce pomôcť práve takej žene, pre ktorú je kúpa parochne finančne náročná. Možno je to vaša mama, sestra, manželka. Možno dcéra, kolegyňa, či priateľka. Dajte nám vedieť na darujemtalent.sk.

A dali ste. O prvý talent sa uchádzali štyri príbehy žien. Dve z nich si prechádzajú ťažkým obdobím choroby a dve prišli o vlasy v mladosti vplyvom nepriaznivého životného údelu. Vybrať jednu z nich bolo pre prvého darcu naozaj náročné. Adriana Stašeková dlho zvažovala a napokon sa rozhodla. "Po prečítaní všetkých príbehov sa ma najviac dotkol príbeh od Márie z Považia s názvom Koruna krásy pre statočnú a skromnú Anku. Rozhodujúcim momentom bolo aj to, že potešíme minimálne dvoch ľudí, ju aj jej syna, ktorý už nebude musieť čakať so svadbou," vysvetľuje svoje rozhodnutie Adriana Stašeková, ktorá si nechala poradiť. "Chcela som si byť istá, že som sa rozhodla správne a tak som dala tieto príbehy prečítať ďalším ľuďom u nás vo firme. Na základe kolektívneho rozhodnutia som sa utvrdila v tom, že aj oni zdieľajú môj názor a preto verím, že toto rozhodnutie je správne," podotkla riaditeľka spoločnosti na výrobu a spracovanie vlasov. 

Na pozadí darovania a obdarovania sa odohrávala ešte aj iná pomoc. "Vďaka tomuto projektu sa nám ozvali aj ženy, ktoré sa rozhodli nezištne darovať svoje vlasy a tým podporiť dobrú vec. Už teraz si dovolím povedať, že aj vďaka týmto darom sa nám podarí v priebehu niekoľkých mesiacov obdarovať aj ďalšie ženy, ktorým sme v tejto chvíli nemohli pomôcť. Ešte raz veľká vďaka," potešene uzatvára talentovaná Adriana Stašeková.

Už v piatok 12. apríla sa dozviete meno nového darcu aj talentu, ktorým chce pomôcť. "Do projektu Darujem ti svoj talent sa nám hlásia mnohí ďalší talentovaní ľudia a tak sa už čoskoro stretneme s príbehom ženy, ktorá chce upiecť a darovať tortu a koláče na oslavu prvého svätého prijímania," približuje autorka a koordinátorka projektu Andrea Poláčková, ktorá zároveň vyzýva ľudí, aby sledovali stránku darujemtalent.sk, ak ich tento druhý talent zaujal. V projekte pomoci chce svoj talent zúročiť aj záhradník, ktorý by rád upravil záhradu okolo domu starším ľuďom. Medzi darcami talentov bude aj stolár. Čo presne ponúka sa určite dozviete včas na darujemtalent.sk. 

Aktualizované 11.4.2019

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 15.08.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na august: Za všetkých, ktorí pracujú a žijú na mori: za námorníkov, rybárov a ich rodiny
  • Úmysel KBS na august: Aby medzinárodný eucharistický kongres, ktorý sa bude konať v Budapešti, povzbudil veriacich k prehĺbeniu úcty ku Kristovej prítomnosti v Najsvätejšej sviatosti.
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.