TopTip

Novinka
Pustovňa sv. Františka u Miroslava Sanigu čaká na vašu návštevu

Pustovňa sv. Františka u Miroslava Sanigu čaká na vašu návštevu

duchovný otec Róbert Slotka pri posvätení pustovne

Sv. František z Assisi patrí medzi obľúbených svätcov, najmä pre milovníkov prírody. Kázal vtáčikom, miloval Pána Boha cez všetky stvorené veci. Medzi verných nasledovníkov sv. Františka patrí aj prírodovedec Miroslav Saniga. Vo svojej vtáčej záhradke v Liptovských Revúcach vybudoval pustovňu tohto svätca. Realizácia nápadu naberala reálne kontúry už od mája 2017: "Ľudia a obzvlášť študenti sem často prichádzajú, sledujú prírodu a chcel som, aby tu bolo aj také spojivo s nebom. Chcem, aby ľudia cez lásku k prírode spoznávali aj Pána Boha - to je dôležité, aby ktokoľvek po stretnutí s nami bol bližšie k Bohu, ako to robil aj sv. František," hovorí populárny prírodovedec.

Skromná pustovňa pozostáva z jednej miestnosti zaplnenej podobizňami mnohých vtáčích druhov, nechýbajú sochy sv. Františka, Božského Srdca Ježišovho a Panny Márie. Všetko, samozrejme, s akcentom na krásnu liptovskú prírodu naokolo. "Obraz sv. Františka nad vchodom do pustovne zobrazuje tohto svätca v liptovskej prírode. Je tam pri ňom Murárik a Hlucháň," hovorí autorka maľby Jarka Zrubáková.

vchod do pustovne s maľbou sv. Františka

Pustovňu posvätil o. Róbert Slotka, duchovný správca Univerzitného pastoračného centra na Katolíckej univerzite v Ružomberku: "Sv. František mi je osobne veľmi blízky, bol som aj na púti po stopách sv. Františka. Je to úžasné, akú lásku vedel prejaviť celému stvoreniu najmä v známej piesni Brat Slnko." Na posvätení pustovne sa zúčastnili aj zástupcovia Katedry biológie a ekológie na Pedagogickej fakulte Katolíckej univerzity. Sv. František z Assisi je patrónom tohto akademického pracoviska v Ružomberku, kde pôsobí aj Miroslav Saniga.

na posvätení pustovne sme stretli aj poslucháčov Rádia LUMEN

Pustovňa sv. Františka je dostupná vždy, keď je Miroslav Saniga doma, keďže sa nachádza priamo v jeho vtáčej záhradke. Ľudia ju denne navštevujú v hojnom počte, čo potvrdzuje aj M. Saniga: "Nech sem príde každý, koho ťahá srdce k Pánu Bohu, k prírode. Budem sa tešiť z každého návštevníka. Je to také malé veľvyslanectvo neba v mojej vtáčej záhradke a ambasádorom Božej prítomnosti je tu sv. František."

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 18.07.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby kňazi, ktorí s námahou a v samote pastoračne pôsobia, pociťovali neustálu pomoc a podporu Pána a spoločenstva.
  • Úmysel KBS na júl: Nech sa oslavy dedičstva otcov našej viery, sv. Cyrila a Metoda, prejavia v živote národa.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za zdravie, za uzdravenie mojej duše a tela a za celkové uzdravenie, za nájdenie seba samého. Ľubomír
  • Za Božiu pomoc pre dcéru Veroniku, za šťastné donosenie dieťatka, za šťastný pôrod, za lekárov, nech ich ruky a myseľ vedie Pán, za zdravie bábätka a mamky a za ochrancu ich celej mladej rodiny, ako aj zaťa Paľa. Rodičia Hanka a Ján
  • Za telesné a duševné uzdravenie môjho ocka Jozefa, mamky Jany, bratov Martina a Petra a za manžela Tomáša. Nech je Pán Boh stále prítomný v našej rodine a pomáha nám chrániť sa od hriechu. Miroslava
  • Za uzdravenie zo závislosti od alkoholu pre švagra Františka, synovca Petra a kamaráta Dušana,za uzdravenie zo závislosti hry na automaty pre švagra Petra, za dar živej viery v našej rodine a za dcéru Viktorku, aby našla cestu k Bohu. Monika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.