TopTip

Pútnická skupina Rádia LUMEN bola v Medžugorí

Pútnická skupina Rádia LUMEN bola v Medžugorí Pútnická skupina Rádia LUMEN v Medžugorí

Na začiatku leta sme pozývali našich poslucháčov na pútnický zájazd do Medžugoria. Pútnici vyrazili už 26. augusta a v týchto dňoch ešte do konca týždňa oddychujú pri mori.

Križevac, Podbrdo, kostol v Medžugorí a najdôležitejšie miesta pre pútnika navštívili poslucháči Rádia LUMEN putujúci do jedného z najznámejších pútnických miest na svete. Atraktivita Medžugoria tkvie hlavne v tom, že zjavenia Panny Márie, ktoré Cirkev stále skúma, sa tam odohrali relatívne nedávno. 

Medžugorie sa často označuje ako miesto modlitby a pokoja. Aj Jaroslav Fabian, riaditeľ košického štúdia Rádia LUMEN, tam chodil s deťmi cestou z dovolenky v Chorvátsku na 1-2 dni. Na pozvanie svojho brata Antona Fabiana, kňaza, ktorý sprevádzal duchovne túto púť, sa rozhodol zúčastniť púte aj spolu s manželkou Bernadetou. „Z človeka opadne za tých pár dní to, čo všetko doma nechal. A vidíme dôkazy, že Pán Boh nás má rád," rozhovoril sa o svojich zážitkoch z púte Jaroslav Fabian. 

Poslucháčov sprevádzal aj Radovan Pavlík, riaditeľ PRE LUMEN, n.o. Svoj čas venoval našim poslucháčom a pútnikom. „Je tu skvelá partia ľudí, v autobuse tvoríme pekné spoločenstvo, veľa sa rozprávam s poslucháčmi a vôbec nie len o rádiu ale aj o ich životných situáciách a snažím sa im byť nablízku," vysvetlil člen tímu Rádia LUMEN v Medžugorii. 

Radovan Pavlík (vľavo) v spoločnosti pútnikov

Z reakcii našich poslucháčov - pútnikov priamo z Medžugoria pre vás vyberáme:

„Bola som tu už ako dieťa, toto miesto pre mňa veľa znamená. Prosím za pokoj a zdravie pre svoje rodinu. Chcem nájsť niečo, čo sa každého vnútorne dotkne." (Ľubomíra)

„Chcem sa tu modliť za celú svoju rodinu, oddýchnuť si, načerpať Božie milosti. A hoci som bola v Ríme, v Medžugorií som po prvý raz. Potrebujem sa stíšiť a nabrať silu." (Zuzana)

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
6-room house with one ground floor room.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.