TopTip

Rada KBS Iustitia et Pax pozýva na online večer o nádeji

Rada KBS Iustitia et Pax pozýva na online večer o nádeji

Nádej v čase korony - tak znie názov online večera, ktorý pripravuje Rada KBS Iustitia et Pax v spolupráci s hnutím eRkom a Fórom kresťanských inštitúcií v stredu 16. decembra o 18:00. Jeho cieľom je nechať zaznieť hlas kresťanov v čase korony, aby sme sa navzájom povzbudili v nádeji. 

"Zatiaľ čo v prvej vlne pandémie sa zdvihla veľká vlna solidarity - ľudia robili nákupy pre svojich starších susedov, šili si rúška, bolo cítiť spolupatričnosť, druhá vlna, ktorú práve prežívame je iná. 
Vo verejnom priestore vládne viditeľnejšia "zlá nálada” - strach zo straty príjmu, neistota spojená so stále sa meniacimi opatreniami, nedôvera v inštitúcie a odborníkov, nejasná vízia konca pandémie, obmedzené bohoslužby či protesty. Kresťania sú povolaní byť svedkami nádeje aj v ťažkých časoch pandémie," avizujú organizátori.

„Napriek "zlej nálade” v spoločnosti pribúda množstvo malých (často lokálnych) iniciatív, ktoré rozsvecujú svetlo.  Naším zámerom je dať im zaznieť, aby nestáli “pod mericou”, ale dať ich na svietnik. Nie pre svetskú slávu, ale aby inšpirovali. Chceme v spoločnom dialógu lepšie pomenovať súčasné výzvy a hľadať na ne kreatívne odpovede," dodávajú v tlačovej správe.

Hosťami online večera budú bratislavský eparcha Mons. Peter Rusnák, bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko, Katarína Hulmanová z Fóra kresťanských inštitúcií, Lucia Molnárová z eRka. Podujatie bude moderovať Maroš Čaučík. Bližšie informácie je možné nájsť na stránke FKI a Facebooku.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 21.09.2021

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
 • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.