TopTip

Rada pre rodinu pri Konferencii biskupov Slovenska chce byť viac v kontakte so všetkými

Rada pre rodinu pri Konferencii biskupov Slovenska chce byť viac v kontakte so všetkými TK KBS

Rada pre rodinu pri Konferencii biskupov Slovenska chce byť viac v kontakte s kňazmi, manželmi, rodinami a spoločenstvami, aby si mohli byť v nápomoci v pastoračnej starostlivosti o rodiny. Spustila preto svoj vlastný youtube kanál a tiež profil na facebooku. Zároveň sa môžu záujemcovia prihlásiť do infomailu, prostredníctvom ktorého je možné získať aktuality o aktivitách rady priamo do emailových schránok.
Rada Konferencie biskupov Slovenska pre rodinu prišla podľa jej predsedu, košického eparchu vladyku Cyrila Vasiľa na Vianoce s darčekom pre všetkých, ktorým záleží na šírení evanjelia rodiny. „Pán Ježiš pri povolení učeníkov povedal: Spustite siete. A aj na to, aby sa evanjelium rodiny mohlo šíriť, sú tiež potrebné siete,“ povedal.
Každá sieť je podľa vladyku Cyrila Vasiľa tvorená z malých očiek. Čím je sieť hustejšia, tým je pevnejšia a účinnejšia. „Preto aj v Rade pre rodinu pri Konferencii biskupov Slovenska spúšťame teraz niekoľko sietí a nástrojov, prostredníctvom ktorých chceme viazať siete s kňazmi, aktívnymi manželmi, rodinami, farnosťami, hnutiami a spoločenstvami, aby sme im mohli byť nápomocní v pastoračnej starostlivosti o rodiny.“
Vladyka preto pozýva všetkých k spoločnému tkaniu sietí. „Prostredníctvom našich nových komunikačných kanálov, aby sa takto evanjelium rodiny mohlo dostať naozaj do každého domu.“
Rada KBS pre rodinu pripravuje podklady pre KBS a usmerňuje činnosť a pastoračné aktivity pre rodinu. Viac informácií nájdete na stránke rodina.kbs.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Haus mit Dachgeschoss, Zimmer im Erdgeschoss und Garagenzubau.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.