TopTip

Novinky
Rádio LUMEN bude cez víkend v Stropkove

Rádio LUMEN bude cez víkend v Stropkove

stánok Rádia LUMEN v Šaštíne

Rada pre vysielanie a retransmisiu rozhodla ešte 23.5.2018, že v Stropkove a okolí bude môcť vysielať Rádio LUMEN. Tešíme sa, že signál nášho rádia prinesieme aj tam, kde ste nás doteraz bežným spôsobom nemohli počuť. V Stropkove sa už tento víkend (14.7. - 15.7.) uskutoční púť k Panne Márii Karmelskej. Plánujete sa jej zúčastniť? Určite sa zastavte aj pri stánku Rádia LUMEN, kde stretnete našich kolegov.

"Pridelenie frekvencií Medzilaborce, Stropkov vnímame ako veľký prínos pre poslucháčov z tejto oblasti, ktorí nás nemohli zatiaľ počúvať. V dekanáte Stropkov a Humenné, do ktorého patria Medzilaborce, žije 60513 rímskokatolíkov. Je tu aj veľmi početná skupina gréckokatolíkov, a to v protopresbyteriáte Stropkov 6040 a Medzilaborce 6397. Redaktori Rádia LUMEN chodili do týchto farností, spoločenstiev s mikrofónom, vysielali sme o nich reportáže, ktoré však doteraz, žiaľ, nemohli počuť. Ďalší prínos vidíme aj v tom, že Rádio LUMEN sa svojím programom ako jediné súkromné rozhlasové médium na Slovensku orientuje prevažne na poslucháčov strednej a staršej vekovej kategórie, nemajetných, osamelých, mnohodetné rodiny, chorých či trpiacich, teda na ľudí mimo komerčného záujmu ostatných médií i spoločnosti celkovo. A z údajov štatistického úradu pritom vyplýva, že v prešovskom kraji, do ktorého patrí Stropkov a Medzilaborce, poberá dôchodok 14 % obyvateľov, nezamestnaných je až 22,3 %," vysvetľuje výkonná riaditeľka Rádia LUMEN, Zuzana Szakácsová. 

V stánku Rádia LUMEN v sobotu a v nedeľu (14.7. - 15.7.) si budete môcť zapísať úmysly vašich modlitieb do vysielania, dozviete sa zaujímavosti o našom rádiu a môžete sa tiež stať patrónmi Rádia LUMEN a vyhrať zájazd do Ríma! Tešíme sa na vás aj v Stropkove.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 18.02.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na február: Za úprimné a srdečné prijatie všetkých, ktorí sa stali obeťami obchodu s ľuďmi, boli donútení k prostitúcii alebo trpeli násilím.
  • Úmysel KBS na február: Aby chorí na príhovor Panny Márie Lurdskej prežívali svoje utrpenie s Kristom, a tak prinášali v Cirkvi bohaté ovocie.
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.