TopTip

Z domova
Rádio LUMEN konečne už aj v Novom Meste nad Váhom

Rádio LUMEN konečne už aj v Novom Meste nad Váhom Nádvorie chrámu Narodenia Panny Márie v Novom Meste nad Váhom sa v sobotu 8.9. zaplnilo veriacimi

Konečne! Povedali si mnohí obyvatelia Nového Mesta nad Váhom, ktorí doteraz počúvali Rádio LUMEN cez satelit, alebo internet. Od augusta je tu naša nová frekvencia 93,7 MHz.

Práve na sviatok Narodenia Panny Márie, keď je v Novom Meste nad Váhom odpustová slávnosť, sme navštívili našich nových poslucháčov v tomto meste a jeho okolí. Nová frekvencia je naozaj vytúžená, čo potvrdzuje aj dekan Blažej Čaputa: "Dlhé roky sme čakali na tú možnosť, aby aj v našom regióne mohol zaznieť hlas Rádia LUMEN. Všímam si najmä starších ľudí, že veľmi radi počúvajú Rádio LUMEN, počúvali vás zväčša cez televíziu. Po toľkých rokoch je výborné, že váš príjem bude k dispozícii aj bežnou formou cez nový vysielač," hovorí novomestský dekan. 

Na stretnutí s vami v našom stánku

Poslanie nášho rádia predstavila výkonná riaditeľka Zuzana Szakácsová. "Rádio LUMEN funguje už 25 rokov a za ten čas sme dostali mnoho listov a e-mailov, aby sme vysielali v Novom Meste nad Váhom. Novú frekvenciu sme tu hľadali 5 rokov, keďže raster frekvenčného spektra v FM pásme bol preplnený, no nakoniec toto naše snaženie bolo korunované úspechom. Dúfame, že sa Rádio LUMEN stane už aj vašim spoločníkom," uviedla Zuzana Szakácsová pred pútnikmi. 

Prepozitúru Panny Márie v Novom Meste nad Váhom (ako sa farnosť nazýva) sme navštívili v čase obnovy farských misii. Prajnú atmosféru v celom meste vnímal aj exercičný kazateľ, páter redemptorista Michal Zamkovský: "Vnímame aj my, pátri misionári, že je tu prajná duchovná atmosféra začínajúc od duchovných otcov vo farnosti, sú tu aktívne mladé veriace rodiny. Celkovo to na nás pôsobí veľmi pozitívne," uvádza známy misionár.

Dobrú atmosféru v Novom Meste nad Váhom sme zažili aj my na krátkej návšteve v tejto farnosti. A veríme, že k nej prispejeme aj svojim vysielaním od augusta 2018 už aj na novej frekvencii 93,7 MHz. 

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.01.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na január: Za mladých, najmä z krajín Latinskej Ameriky, aby podľa príkladu Panny Márie odpovedali na Pánovo volanie a ohlasovali svetu evanjeliovú radosť.
  • Úmysel KBS na január: Aby svetové stretnutie mládeže v Paname bolo pre mladých povzbudením úprimne nasledovať svätých a blahoslavených.
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Za Božiu pomoc a zdravie pre Evičku a jej starkú. Majka
  • Za moje uzdravenie po úraze pravej ruky. Anna
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.