TopTip

Novinka
Rádio LUMEN uvedie premiéru hry o biskupovi Vojtaššákovi

Rádio LUMEN uvedie premiéru hry o biskupovi Vojtaššákovi

Pútavý príbeh prinesieme v premiére v našom vysielaní už túto nedeľu 13.8. v čase, keď vysielame rozhlasové hry - o 13:00. V uplynulých mesiacoch na nej pracoval tím nášho rádia v štúdiu Košice.

Osobnosť biskupa Vojtaššáka a jeho životnú dráhu plnú útrap, nebezpečenstiev a prenasledovania prorocky predznamenáva aj jeho biskupské heslo: Anjelom prikázal o tebe. Autor hry, spisovateľ Anton Lauček, s precíznou kultivovanosťou vkladá do 4 obrazov nielen dômyselne a trpezlivo zozbierané faktografické údaje o živote biskupa Vojtaššáka, ale ponúka nám aj priestor na zamyslenie sa nad dielom, jeho odkazom pre naše generácie.

Dramatizované pásmo s názvom Anjelom svojim prikážem o tebe pre Rádio LUMEN dramaturgicky pripravil Jozef Lapšanský. Hru režírovala Hana Makovická.

Nepremeškajte príležitosť vypočuť si výnimočné spracovanie života Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka len na Rádiu LUMEN v nedeľu 13.8. o 13:00.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 18.07.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby kňazi, ktorí s námahou a v samote pastoračne pôsobia, pociťovali neustálu pomoc a podporu Pána a spoločenstva.
  • Úmysel KBS na júl: Nech sa oslavy dedičstva otcov našej viery, sv. Cyrila a Metoda, prejavia v živote národa.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za zdravie, za uzdravenie mojej duše a tela a za celkové uzdravenie, za nájdenie seba samého. Ľubomír
  • Za Božiu pomoc pre dcéru Veroniku, za šťastné donosenie dieťatka, za šťastný pôrod, za lekárov, nech ich ruky a myseľ vedie Pán, za zdravie bábätka a mamky a za ochrancu ich celej mladej rodiny, ako aj zaťa Paľa. Rodičia Hanka a Ján
  • Za telesné a duševné uzdravenie môjho ocka Jozefa, mamky Jany, bratov Martina a Petra a za manžela Tomáša. Nech je Pán Boh stále prítomný v našej rodine a pomáha nám chrániť sa od hriechu. Miroslava
  • Za uzdravenie zo závislosti od alkoholu pre švagra Františka, synovca Petra a kamaráta Dušana,za uzdravenie zo závislosti hry na automaty pre švagra Petra, za dar živej viery v našej rodine a za dcéru Viktorku, aby našla cestu k Bohu. Monika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.