TopTip

Rádio LUMEN vďaka svojmu patrónovi šíri posolstvo o dobre

Rádio LUMEN vďaka svojmu patrónovi šíri posolstvo o dobre Svätú omšu v rozhlasovej kaplnke slúžil náboženský redaktor Pavol Jurčaga

Rádio LUMEN oslávilo svoj rozhlasový odpust. Vo vysielaní zazneli odkazy hostí, ktorí slovenskému katolíckemu rádiu prajú odvahu stáť na strane dobra.

Pracovníci Rádia LUMEN sa spoločne stretli na odpustovej slávnosti svojej rozhlasovej kaplnky sv. Michala archanjela. V skromných podmienkach pri dodržiavaní všetkých zdravotníckych nariadení a odporúčaní sa v priamom prenose spojili aj s poslucháčmi. Tí sa mohli už od skorého rána vyjadriť do rannej témy. V nej sme sa pýtali na odpustové slávnosti v jednotlivých farnostiach na Slovensku. Ako potvrdila poslucháčka Mária vo svojej reakcii, veriaci z farností, kde ešte len budú mať farské hody, sú v obavách: V našej farnosti máme patróna svätého Františka Assiského. Práve v nasledujúcu nedeľu sme mali naplánovanú veľkú slávnosť aj so slávnostným kazateľom, ale ako to sledujeme, nebude sa sláviť zrejme ani bežná svätá omša...," vyjadrila sa poslucháčka. 

V priebehu ranného a popoludňajšieho prúdového vysielania si mohli priaznivci rádia vypočuť duchovné povzbudenia od pravidelných hostí a spolupracovníkov Rádia LUMEN, venované k dňu oslavy nebeského patróna rádia. Branislav Koppal, generálny vikár banskobystrickej diecézy, vo svojom pozdrave uviedol: Rádio LUMEN je vlastne prostriedkom ohlasovania dobrej zvesti. Prajem rádiu, nech ľuďom dáva svetlo a posilňuje ich na ceste k spáse."  Medzi osobnosťami, ktoré pozdravili poslucháčov, bol napríklad aj dlhoročný spolupracovník rádia, prírodovedec, Miroslav Saniga, ktorý pripomenul veľkosť patróna rádia: „Verím, že Michal archanjel aj cez vlny tohto rádia vládne a pomôže nám bojovať proti zlu a dosiahnuť tak nebo."

Aj v rozhlasovej kaplnke platili epidemiologické pravidlá

Počas mimoriadnej sv. omše predpoludním, v priamom prenose Rádia LUMEN, vysvetlil náboženský redaktor Pavol Jurčaga symboliku nebeského patróna Michala archanjela a jeho význam pre katolícke rádio v dnešnej dobe. Celý príhovor si môžete vypočuť na podcaste Rádia LUMEN. Špeciálny program, ktorý bol pripravený pre poslucháčov, zavŕšila večerná relácia Duchovný obzor. V nej sa poslucháči dozvedeli viac napríklad aj o pútnických miestach v zahraničí, kde si uctievajú práve sv. Michala archanjela. Reláciu si môžete vypočuť v online ARCHÍVE Rádia LUMEN, kde pribudne hneď po utorkovej premiére (29.9.) o 20:00. 

PODCAST: Príhovor náboženského redaktora Pavla Jurčagu

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.07.2022

  • O Božiu pomoc pre kňazov vo farnosti Topoľčany. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.