TopTip

Rádio LUMEN vo finančných ťažkostiach: Zachraňujeme vysielače

Rádio LUMEN vo finančných ťažkostiach: Zachraňujeme vysielače Vysielač Detvianska Huta - Táňovo 106,3MHz zabezpečuje pokrytie v okresoch Rimavská Sobota, Poltár a Lučenec.

Po 30 rokoch práce našich zakladateľov a pracovníkov sme dosiahli pokrytie takmer celého Slovenska. Dnes je prevádzka našich 36 vysielačov ohrozená. Prosíme o vašu pomoc.

V náročnej situácii napriek dobrému hospodáreniu

Prečo sa Rádio LUMEN ocitlo v náročnej situácii a iné katolícke médiá nemajú také problémy? Možno aj vy ste si položili takúto otázku, ak nás počúvate pozorne aj v novom roku 2023. Súčasná situácia nie je spôsobená nezodpovedným šafárením v minulých rokoch. Práve naopak, aj keď v roku 2022 sme opäť hospodárili dobre a podarilo sa nám opäť trochu navýšiť naše finančné rezervy a vo všeobecnosti sme dosiahli dostatočné príjmy z reklamy a od podporovateľov na našu prevádzku, predsa je pred nami veľký problém. Rozpočet Rádia LUMEN, ktorého potreby napĺňajú príspevky biskupských úradov na Slovensku, individuálni podporovatelia a reklamné zdroje, zďaleka nestačí na dnešné potreby. 

Likvidačné ceny energií

Situácia Rádia LUMEN je iná, ako situácia ďalších katolíckych médii. Je pravda, že zvýšenie cien elektriny sa týka aj televízneho vysielania alebo printových či iných médií. Avšak, ak prevádzkujete 36 pozemných vysielačov, ktoré sú energeticky náročné na prevádzku, tak skokové navýšenie faktúr je existenčným problémom. Doteraz tvorili náklady na pokrytie prevádzky našich vysielačoch viac ako polovicu ročných výdavkov Rádia LUMEN. V čase niekoľkonásobného zvýšenia faktúr začína výdavková položka nášho rádia vysoko presahovať naše príjmy. 

Veríme, že náročnú situáciu prekonáme

V Rádiu LUMEN robíme všetko pre to, aby sme naše rádio udržali aj v náročnom 30. roku našej existencie. Oslovujeme individuálnych darcov, podnikateľov a sledujeme grantové projekty. V súčasnosti však naše rádio nespadá do žiadnej zo schém štátnej pomoci. 

Dovoľujeme si vás preto požiadať o pomoc. Pomôžte nám udržať 36 vysielačov na celom Slovensku!

Zachráňte slovenskú katolícku rozhlasovú stanicu. Vaše príspevky na zabezpečenie vysielačov môžete posielať na číslo účtu:

IBAN: SK26 0200 0000 0039 9572 4456

Potrebujeme Vás viac ako inokedy!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Geräumiges Familienhaus mit L-förmigem Grundriss, Doppelgarage und überdachter Terrasse.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.