TopTip

Novinka
Redaktorka Mária Čigášová zabodovala na novinárskej súťaži

Redaktorka Mária Čigášová zabodovala na novinárskej súťaži

V autorskej súťaži novinárov východoslovenského regiónu zabodovala aj naša kolegyňa redaktorka Mária Čigášová. V kategórii beletristické žánre v elektronických médiách získala 2.miesto. Súťaž zorganizovali Regionálna organizácia Slovenského syndikátu novinárov v Košiciach a Literárny fond.

Na odovzdávaní ocenení členovia odbornej poroty, ktorej predsedal profesor Karol Horák, konštatovali, že tvorba niektorých autorov znesie aj nadregionálnu komparáciu. Ako uviedla predsedníčka košickej regionálnej organizácie Slovenského syndikátu novinárov Beáta Penxová-Mačingová, súťaž ponúka žurnalistom platformu na vzájomné porovnanie úrovne kvality novinárskej práce. "Za presvedčivé prezentovanie spoločensky závažných tém v rozhlasovom vysielaní. To znamená krízové centrá a detské domovy. Ďalej porotu zaujala reportáž o jazykovej aktivite zahraničných lektorov zo Slovenska na Ukrajine a tiež reflexia nášho sveta afgánskym lekárom," uvádza členka poroty Viera Horniaková. Porota ocenila výber respondentov a zaujímavé spracovanie ich výpovedí na aktuálne témy.

Redaktorka Rádia Lumen Mária Čigášová

Hlas našej kolegyne Márie Čigášovej môžete na vlnách rádia Lumen počuť už 12 rokov. V spravodajstve, v publicistike aj v naživo moderovaných reláciách. "Zmysluplnosť svojej práce vidím v tom, že našich poslucháčov môžem informovať, povzbudiť, či nasmerovať v riešení ich problémov," uvádza stálica na vlnách Rádia LUMEN.

Do 22.ročníka súťaže novinárov východoslovenského regiónu sa zapojilo viac než 50 autorov s takmer stovkou príspevkov. Desiati fotografi sa o priazeň poroty uchádzali tromi desiatkami fotografií.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 18.07.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby kňazi, ktorí s námahou a v samote pastoračne pôsobia, pociťovali neustálu pomoc a podporu Pána a spoločenstva.
  • Úmysel KBS na júl: Nech sa oslavy dedičstva otcov našej viery, sv. Cyrila a Metoda, prejavia v živote národa.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za zdravie, za uzdravenie mojej duše a tela a za celkové uzdravenie, za nájdenie seba samého. Ľubomír
  • Za Božiu pomoc pre dcéru Veroniku, za šťastné donosenie dieťatka, za šťastný pôrod, za lekárov, nech ich ruky a myseľ vedie Pán, za zdravie bábätka a mamky a za ochrancu ich celej mladej rodiny, ako aj zaťa Paľa. Rodičia Hanka a Ján
  • Za telesné a duševné uzdravenie môjho ocka Jozefa, mamky Jany, bratov Martina a Petra a za manžela Tomáša. Nech je Pán Boh stále prítomný v našej rodine a pomáha nám chrániť sa od hriechu. Miroslava
  • Za uzdravenie zo závislosti od alkoholu pre švagra Františka, synovca Petra a kamaráta Dušana,za uzdravenie zo závislosti hry na automaty pre švagra Petra, za dar živej viery v našej rodine a za dcéru Viktorku, aby našla cestu k Bohu. Monika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.