TopTip

Zo zahraničia
Rehoľníčky v prestížnej škole vysokej gastronómie

Rehoľníčky v prestížnej škole vysokej gastronómie

Trinásť rehoľníčok z rôznych klauzúrnych kláštorov v Španielsku navštívilo koncom júna školu vysokej gastronómie s názvom Le Cordon Bleu v Madride. Svoje zručnosti si zdokonalili pod vedením šéfkuchárov z oblasti zážitkovej gastronómie. Rehoľníčky tak získali cenné skúsenosti od prvotriednych expertov na jednej z najprestížnejších európskych škôl vysokej kuchyne.

Kurzy boli organizované v spolupráci s asociáciou Contemplare, ktorá už niekoľko rokov pracuje na zviditeľnení tradície kontemplatívneho života a na rozvíjaní možností samofinancovania španielskych kláštorov.

Rehoľné sestry pricestovali do Madridu z rôznych kláštorov na pozvanie prestížnej školy, aby sa inšpirovali od popredných odborníkov. Nové poznatky zužitkujú ako inšpiráciu pri výrobe vlastných produktov.

Výroba potravinových výrobkov predstavuje totiž hlavný zdroj samostatných príjmov kláštorov. Práve táto skutočnosť priviedla k spolupráci s prestížnou Školou vysokej kuchyne, aby prispela k rozčleneniu produktového portfólia kláštorov, ktoré je dosiaľ sústredené najmä na výrobu sladkostí.

Odborníci navrhujú rehoľníčkam, aby vyšli za rámec výroby tradičných sladkých výrobkov a oslovili širšiu skupinu zákazníkov novými produktmi. Nové výrobky kláštorom pomôžu k prežitiu a môžu sa stať rozhodujúcim prvkom pri rozvíjaní schopnosti konkurencie. S novými poznatkami rehoľníčky aktualizujú pôvodné receptúry a zaužívané technológie prípravy.

Šéf David Millet vyslovil, že jeho tím pripravil sadu receptov, ktoré rehoľníčkam pomohli k osvojeniu nových techník aplikovateľných na prípravu ďalších druhov výrobkov.

Riaditeľka asociácie Contemplare Alejandra Salinas vysvetľuje, že hlavným cieľom podobných projektov je podporovať rehoľníčky pri napĺňaní vízie, že môžu byť užitočné pri udržaní nákladných kláštorov. Aktivita má pomôcť rozšíriť možnosti spolupráce s firmami a poslúžiť na prezentáciu ich práce.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.