TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Relácia Vitaj doma rodina jubiluje. Je tu už päť rokov

Relácia Vitaj doma rodina jubiluje. Je tu už päť rokov zdroj foto: pexels.com

2. januára 2015 sa ozvala prvýkrát zvučka relácie Vitaj doma rodina. Vlastne nie celkom, zvučka vznikla až po relácii...

Vitaj doma rodina si prešlo za 5 rokov búrlivým obdobím. Najprv sme vysielali každý pracovný deň. Potom len v nedeľu a v pondelok a napokon sme skončili v súčasnom stave, keď chodí jedna relácia v premiére v nedeľu a repríza v pondelok.
Zvučka vznikla až po odvysielaní vôbec prvej relácie. Odomykanie dverí nahral jej dlhoročný moderátor Ondrej Rosík kurióznym spôsobom: "Bolo to počas pobytu v jednom  penzióne v Tajove, v obci neďaleko Banskej Bystrice. Otváranie dverí je zas zvuk z kúpelne v mojom rodičovskom dome v Jasení. Kedysi sa v zvučke ozývalo "už sme tu" - to sú hlasy našich svetielkáčov," spomína náš redaktor.
Zvyčajne reláciu vysielal práve Ondrej Rosík, v začiatkoch aj Pavol Jurčaga a Andrea Eliášová z bratislavskej redakcie Rádia LUMEN.
Vitaj doma rodina sa venuje témam z oblasti rodiny. Manželstvo, výchova detí, psychické problémy, narodenie dieťaťa, spolužitie s dieťaťom alebo členom so zdravotným postihnutím. Všetko sú to témy, ktoré sa dotýkajú života rodín a neprinášajú len idylku rodinného života, ale aj reálne riešenia ťažkostí, s ktorými sa rodiny často stretávajú. Rodina je už dlhodobo v centre pozornosti Rádia LUMEN a účasť renomovaných hostí z rodinného prostredia v tejto relácii je toho dôkazom. 

Veríme, že aj dnes vás zaujme niektorá z tém, či už z premiérových vydaní, alebo z vydaní uložených v našom archíve. Samotnej relácii prajeme k jubileu len to najlepšie a samozrejme množstvo ďalších zaujímavých tém. Počúvajte vždy v nedeľu o 14:00 v premiére a v repríze v pondelok o 16:30. 

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za rozumné doriešenie rodinných záležitostí. Gabriela
  • Za zastavenie pandémie na celom svete, za tých, čo sa starajú o chorých, uzdravenie chorých a obrátenie hriešnikov, za obete pandémie a ich príbuzných. Anna
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.