TopTip

Rezignoval vietnamsky biskup

Rezignoval vietnamsky biskup zdroj foto: pexels.com

Pápež prijal rezignáciu biskupa vietnamskej diecézy Nha Trang. Ako v sobotu oznámil Vatikán, 77-ročný Joseph Vo Duc Minh rezignoval na svoj post z dôvodu veku. Biskup Vo viedol diecézu na juhovietnamskom pobreží od roku 2009. Bol nástupcom biskupa Paula Nguyena Van Hou, ktorý túto diecézu prevzal od konca vietnamskej vojny v roku 1975. Podľa Vatikánu takmer dvanásť percent z približne 1,9 milióna obyvateľov na území tejto diecézy sú katolíci.

Vietnamská socialistická republika a Svätá stolica už niekoľko rokov rokujú o obnovení diplomatických vzťahov. Na rokovaniach boli dosiahnuté aj dohody o menovaní biskupov. Hoci si komunistická vláda nenárokuje nominovať osoby do úradu biskupa, Rímom požadovaný kandidát musí najskôr získať jej súhlas. Stanovuje to zákon o náboženských spoločenstvách, ktorý vstúpil do platnosti začiatkom roka 2018.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.