TopTip

Rodiny vytvárajú modlitbou doma Nazaretský dom

Rodiny vytvárajú modlitbou doma Nazaretský dom TK KBS

Na sviatok Obetovania Pána vyvrcholí modlitbová iniciatíva Nazaretský dom, ktorá sa rozšírila na podnet rožňavského biskupa Stanislava Stolárika. Pozvané boli rodiny, ale aj spoločenstvá vysvätených a zasvätených vytvoriť vo svojich domovoch či príbytkoch miesta modlitby. Biskup teraz všetkým rodinám venoval osobitný list, v ktorom povzbudzuje k správnemu postoju, k tajomstvu prijímania a prežívania obety v živote kresťana v živote rodiny či spoločenstva a tiež dáva tip, ako prežiť tohtoročný sviatok Obetovania Pána. 

 

Biskup Stolárik pripomenul modlitbovú iniciatívu Vytvorme Nazaretský dom, ktorú sa veriaci modlia od dvadsiateho piateho decembra do druhého februára. „Ak si pre svoje rodiny vyprosujeme pomoc a ochranu a neustaneme v tom ani po druhom februári, obdarovanie, ktoré dostávame a dostaneme od Pána my, bude sa naším prostredníctvom šíriť ďalej a bez nejakých zložitých plánovaní. Lebo bude prichádzať od Ježiša. A to zvlášť na orodovanie jeho mamy a svätého pestúna, teda cez Máriu a Jozefa,“ povedal rožňavský biskup.


V liste rodinám pripomína, ako prežiť sviatok obetovania Pána. Obnoviť krstné sľuby v rodinách, pomodliť sa desiatok ruženca k Duchu Svätému, pozvať Svätú Rodinu do našich príbytkov, nasledovať príklad jej života, vzťahov a poprosiť o jej pomoc a ochranu. Pokračuje biskup Stanislav Stolárik: „Poďakovať Bohu i sebe navzájom za všetko, čo dostávame od Pána, od seba navzájom, za to, že si môžeme byť navzájom darom. Nezanechať dennú modlitbu za našu rodinu. Modlitbu si každá rodina samozrejme volí sama. A hoci by to bola len krátka modlitba, nech sme spojení so Svätou Rodinou aj naďalej a stále. Krátka strelná modlitba, napríklad Ježiš, Mária, Jozef, vám zverujem svoje srdce i svoju dušu, je možná v každej chvíli života.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.