TopTip

Z domova
ROK 2018: Čo nečakané sa nám podarilo a čo nás tešilo

ROK 2018: Čo nečakané sa nám podarilo a čo nás tešilo

Keď sa starý rok s novým stretáva zvykneme si ako dobrí hospodári zaspomínať a poohliadnuť sa na uplynulých 365 dní v roku. Aj my v Rádiu LUMEN sme sa zamysleli nad tým, čo nečakané sa nám podarilo, čo nás prekvapilo a čo potešilo. Poďme teda trochu bilancovať.

Oslávili sme 25 rokov!

Rok 2018 bol významný, pretože bol to rok, v ktorom sme oslávili štvrťročie našej existencie. Na aprílové jubileum sme sa náležite pripravovali a vysielanie oživili netradičným programom.

Hlas Rádia LUMEN. Počas 8 týždňov od februára do apríla sme z nášho bohatého archívu vyberali nahrávky známych hlasov, ktoré sa v rôznych obdobiach počas 25-ročnej existencie Rádia LUMEN ozývali z éteru. 

Vy ste tak mali možnosť opäť počuť obľúbené hlasy napríklad Miroslava Barana, biskupa Rudolfa Baláža, o. Petra Holbičku, či sestry Jaroslavy Staršej, ale aj súčasníkov napríklad hlas Diany Rauchovej. Tí, ktorí spoznali koho hlas sa zo zvukovej nahrávky ozýva, dostali od nás sviecu z limitovanej edície k 25. narodeninám. 

Oslavy jubilea pokračovali súťažou Brusno za 25€! Chceli sme byť štedrí a odmeňiť našich patrónov za ich vernosť. Jednorázový nenávratný príspevok 25€ priniesol trom poslucháčom víkendový wellness pobyt pre dve osoby v Kúpeľoch Brusno. Všetci, ktorí sa do súťaže zapojili, prispeli svojimi príspevkami viac ako 8200 €, ktoré sme využili aj na rozšírenie benefitov pre patrónov. Pre vaše úmysly sme vytvorili priestor pred modlitbou v Hodine Božieho Milosrdenstva. Oslovili sme o. Pavla Hudáka, ktorý posilnil našu duchovnú poradňu na Facebooku a v newslettri sme nadviazali na úspech seriálu TO SME MY a predstavili sme novinku NAŠI BISKUPI. 

14. Rozhlasová púť Rádia LUMEN v Krakove. Najväčšia púť Slovákov v zahraničí je tradícia, za ktorú sme patrične vďační a veľmi nás teší, že s nami každoročne putujú tisícky veriacich do Sanktuária Božieho Milosrdenstva u našich poľských susedov. Práve tam sme uviedli do života aj našu vynovenú modernú a responzívnu webstránku lumen.sk.

V roku 2018 sme mysleli aj na Lumenrodiny. S nimi sme sa v júni opäť stretli na Škutovkách a prvýkrát sme zavítali aj na festival Za jazerom na Šuňave, s ktorým v rámci nášho pro-rodinného projektu vznikla dlhodobejšia spolupráca. 

Kolegovia Andrej Baldovský a Juliana Pavúková sa počas blahorečenia rozprávali s o. Pavlom Hudákom, ktorý v roku 2018 prijal ponuku pomáhať ľuďom aj v duchovnej poradni Rádia LUMEN na Facebooku

Prišlo leto – obdobie, ktoré je v Katolíckej cirkvi významné najmä svojou pútnickou atmosférou.  A putovali sme aj my. Do Levoče, Stropkova, či do Prešova. Nechýbali sme na Blahorečení Anky Kolesárovej v Košiciach a pútnickú sezónu sme zakončili v Šaštíne. Stretávali sme sa s vami aj vo vašich farnostiach. Navštívili sme Letanovce, Svit, Nové mesto nad Váhom, Lendak aj Odorín. Lumentúry nás zaviali najskôr do Terchovej, potom do Opátovej pri Trenčíne a tretia do Slovenského raja. Pre deti sme zrealizovali súťaž o štyri miesta v detskom tábore so Simou Martausovou a pre dospelých sme v spolupráci s CK Awertour pripravili zaujímavú cestovateľskú súťaž. 

Všetky cesty vedú do Ríma. Do konca roka 2018 sa nám podarilo úspešne ukončiť 3 etapy súťaže o zájazdy do Ríma. Do Večného mesta pocestujeme na 5 etáp, takže dobrá správa pre všetkých, ktorí ešte nevyhrali. V novom roku to môžete skúsiť hneď dvakrát. 

Na Štedrý deň vrcholila súťaž o najkrajší vianočný vinš, do ktorej ste nám poslali vskutku inšpiratívne verše, básne a priania. Za všetky z nich vám vyjadrujeme vďaku, nech sa splnia tie vaše najtajnejšie želania. 

 

Čo nečakané sa nám v roku 2018 podarilo 

Rok 2018 bol rok plný zmien, nečakaných úspechov, ale aj výziev. Podarilo sa nám spustiť vysielanie na novej frekvencii 93,7 MHz v Novom meste nad Váhom. O dve frekvencie na Hornom Zemplíne v Stropkove a Medzilaborciach sa uchádzali silné značky, no práve Rádio LUMEN obhájilo svoju žiadosť najlepšie a tak sa náš signál bude v novom roku šíriť aj v tejto lokalite, z čoho máme nesmiernu radosť. Tú zažívali aj naši kolegovia Martin Šajgalík a o. Juraj Spuchľák na stretnutí kresťanských rádií Európy CERC v portugalskom Lisabone, keď nečakane získali ocenenie pre najlepšiu rozhlasovú iniciatívu 2018 za slovenskú reláciu Rómovia - Misia možná. Pre našich patrónov sa nám podarilo vydať dve čísla časopisu Lumenklub a to vianočné na žiadosť poslucháčov dokonca so špeciálnou prílohou Rady Dr. Miku. Krátko pred Vianocami sme ukončili aj zbierku Posol nádeje. Na nové vysielače nám naši dobrodinci prispeli sumou, ktorá prekročila hranicu 11 000 Eur. Za to vám všetkým patrí obrovská VĎAKA.

V osobnom živote sa darilo aj našim kolegom. Sviatosť manželstva prijali Andrea Kundrová dnes už Poláčková, Jakub Akurátny a Andrej Baldovský. Kolegovi Ivovi Novákovi do rodiny pribudol nový člen – malý katolík Marek Novák. 

Nuž a čo dodať na záver? Ďakujeme všetkým kolegom a partnerom za spoluprácu v roku 2018. Všetkým poslucháčom, ktorí s nami boli celý rok a reagovali pozitívne na všetky výzvy. To, čo pre vás robíme vnímame ako službu, poslanie a pomoc. To, čo pre nás robíte vy milí poslucháči je nesmierne obdivuhodné a my chceme nielen príjimať, ale aj dávať. Všetky súťaže a kampane realizujeme aj preto, aby sme sa vám zavďačili za neúnavnú podporu a pomoc. A veríme, že v kombinácii s duchovným obohacovaním vás tešia aj výhry, ktoré ste u nás v uplynulom roku získali.

Každý nový rok je novým začiatkom, tak nech je pre nás všetkých len tým najlepším. 

Požehnaný Nový rok 2019 vám želá tím Rádia LUMEN!  

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božiu pomoc pre Valériu a Vladimíra, dcéru Beátku a Júliu, sestru Máriu a Danu s rodinami, moju mamu. Valéria
  • Za môjho otca Viliama Takáča pri príležitosti 25.výročia úmrtia. Dana
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.