TopTip

Zo zahraničia
Rok 2019: Vo svete bolo zabitých 29 misionárov, najviac v Afrike

Rok 2019: Vo svete bolo zabitých 29 misionárov, najviac v Afrike

Podľa údajov zozbieraných agentúrou Fides bolo v roku 2019 zabitých vo svete 29 misionárov, z toho väčšina kňazov – v počte 18, ďalej jeden trvalý diakon, dve rehoľné sestry, dvaja rehoľní bratia a šesť laikov.

Po ôsmich súvislých rokoch, v ktorých bolo najviac zabitých misionárov zaregistrovaných v Amerike, má od roku 2018 toto tragické prvenstvo kontinent Afriky.

V roku 2019 bolo v Afrike zabitých spolu 15 misionárov: 12 kňazov a po jednom rehoľníčka, rehoľný brat a laická misionárka. V Amerike bolo zavraždených šesť kňazov, jeden trvalý diakon, jeden rehoľník a štyria laici. V Ázii bola zabitá jedna misionárska rehoľníčka a v Európe tiež jedna rehoľná sestra.

Ďalej agentúra Fides zaznamenala skutočnosť, že ide o istý druh „globalizácie násilia“: zatiaľ čo v minulosti sa násilné usmrtenia misionárov väčšinou viazali na istú krajinu či geografickú oblasť, v roku 2019 sa tento fenomén javí viac rozosiaty a rozšírený. 

Krv misionárov tiekla v 10 krajinách Afriky a ôsmich krajinách Ameriky, v Ázii a Európe po jednej krajine.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.01.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na január: Aby sa kresťania, príslušníci iných náboženstiev a všetci ľudia dobrej vôle zasadzovali za mier a spravodlivosť vo svete
  • Úmysel KBS na január: Aby si každý z nás uvedomoval, že jednota medzi kresťanmi je podmienkou účinnejšieho svedectva o Božej láske
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božiu pomoc pre sestru Majku, aby zvládla náročné obdobie, ktorým prechádza. Katka
  • Za ukončenie hriešneho života mojej manželky Jarmilky. Miro
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.