TopTip

Z domova
Rozlúčili sa so zosnulou Danicou Olexovou, ktorú zahynula v Etiópii

Rozlúčili sa so zosnulou Danicou Olexovou, ktorú zahynula v Etiópii ZDROJ: TKKBS

V bratislavskom Kostole Panny Márie, pomocnice kresťanov, sa 16. mája 2019 konala zádušná svätá omša za Danicu Olexovú, ktorá 10. marca tragicky zahynula pri leteckom nešťastí v Etiópii. „Na túto bohoslužbu sme vybrali texty a piesne, ktoré nie sú prejavom smútku a zúfalstva, ale nádeje a radosti, pretože práve tie Danica po celý život rozdávala iným,“ povedal na začiatku liturgie celebrant Ivan Šulík.

V homílii poukázal na kresťanskú nádej, ktorú ponúka Cirkev aj v tých najťažších okamihoch a skúškach, akou je nečakaná smrť blízkeho človeka. Ocenil oduševnenosť Danice Olexovej a označil ju za človeka, ktorý „dával dobré dary“, podobne ako sa o tom píše v evanjeliu. „Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám! (Mt 7, 7) Danica to vo svojom živote robila a som presvedčený, že je to odkaz, ktorý nám chce zanechať – aby sme neboli ľahostajní k tomu, čo sa deje okolo nás, aby sme sa láskavo a pozorne starali o svojich blízkych i blížnych, aby sme sa nesprávali egoisticky, ale aby sme sa angažovali tam, kde sa deje nespravodlivosť a krivda, aby sme sa nevzdávali, keď sa nám nedarí, a s odvahou búchali na dvere, ktoré sa nechcú otvoriť,“ povedal Ivan Šulík.

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 17.11.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na november: Aby sa na Blízkom východe, kde spolu žijú rozličné náboženské tradície, zrodil duch dialógu, stretnutia a zmierenia
  • Úmysel KBS na november: Aby sme v našich modlitbách pamätali na všetkých zosnulých a vyprosovali im nebeskú blaženosť
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za Božie požehnanie, dary Ducha Svätého, ochranu Panny Márie pre rodinu Laššovú a Kobydovú. Anna
  • Za uzdravenie syna Milana, ktorý holduje alkoholu a zanedbáva rodinu. Agáta
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.