TopTip

Rožňavskú diecézu a Slovensko zverí biskup Stolárik svätému Jozefovi

Rožňavskú diecézu a Slovensko zverí biskup Stolárik svätému Jozefovi TK KBS

V Rožňavskej diecéze sa veriaci modlia deviatnik k svätému Jozefovi, ktorého vyvrcholením bude dnes zverenie celej diecézy a Slovenska svätému Jozefovi. Svätú omšu odvysiela v priamom prenose večer o 18:00 aj Rádio Lumen. Ako sa píše na stránke Rožňavského biskupstva, diecézu zasvätí a zverí do starostlivých a spoľahlivých rúk tohto veľkého svätca diecézny biskup Stanislav Stolárik počas svätej omše v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie. Pre Rádio Lumen uviedol: „Pozdravujem vás všetkých v roku i v mesiaci svätého Jozefa, ktorého cirkev plným právom nazýva ochranca svätej Cirkvi. S plným presvedčením dodávam, že je ochrancom i Rožňavskej diecézy, ktorá je súčasťou univerzálnej cirkvi a verím, že v nej žije veľa ctiteľov svätého Jozefa.“
Dnes popoludní o 16:30 odvysielame aj krížovú cestu so svätým Jozefom, ktorú napísal a aj sa pomodlí biskup Stanislav Stolárik. „Svätý Jozef, ochranca cirkvi a hlava slávnej rodiny, nás svojím tichým príkladom vernosti a dôvery sprevádzal na tejto krížovej ceste. A prosíme, aby nás sprevádzal pri všetkých zastaveniach nášho povolania a zvlášť, aby bol ako patrón dobrej smrti spolu s Máriou pri našom umieraní a pri stretnutí s Ježišom,“ povedal.
V súčasnosti prežívame mimoriadny Rok svätého Jozefa pri príležitosti 150. výročia vyhlásenia ženícha Panny Márie za patróna celej cirkvi.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Atrium-Einfamilien-Massivhaus mit Doppelgarage, geradem Flachdach und großer überdachter Terrasse. Das Atrium verbindet optisch den Tag- und Nachtbereich.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.