TopTip

Rožňavskú diecézu a Slovensko zverí biskup Stolárik svätému Jozefovi

Rožňavskú diecézu a Slovensko zverí biskup Stolárik svätému Jozefovi TK KBS

V Rožňavskej diecéze sa veriaci modlia deviatnik k svätému Jozefovi, ktorého vyvrcholením bude dnes zverenie celej diecézy a Slovenska svätému Jozefovi. Svätú omšu odvysiela v priamom prenose večer o 18:00 aj Rádio Lumen. Ako sa píše na stránke Rožňavského biskupstva, diecézu zasvätí a zverí do starostlivých a spoľahlivých rúk tohto veľkého svätca diecézny biskup Stanislav Stolárik počas svätej omše v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie. Pre Rádio Lumen uviedol: „Pozdravujem vás všetkých v roku i v mesiaci svätého Jozefa, ktorého cirkev plným právom nazýva ochranca svätej Cirkvi. S plným presvedčením dodávam, že je ochrancom i Rožňavskej diecézy, ktorá je súčasťou univerzálnej cirkvi a verím, že v nej žije veľa ctiteľov svätého Jozefa.“
Dnes popoludní o 16:30 odvysielame aj krížovú cestu so svätým Jozefom, ktorú napísal a aj sa pomodlí biskup Stanislav Stolárik. „Svätý Jozef, ochranca cirkvi a hlava slávnej rodiny, nás svojím tichým príkladom vernosti a dôvery sprevádzal na tejto krížovej ceste. A prosíme, aby nás sprevádzal pri všetkých zastaveniach nášho povolania a zvlášť, aby bol ako patrón dobrej smrti spolu s Máriou pri našom umieraní a pri stretnutí s Ježišom,“ povedal.
V súčasnosti prežívame mimoriadny Rok svätého Jozefa pri príležitosti 150. výročia vyhlásenia ženícha Panny Márie za patróna celej cirkvi.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.