TopTip

Rožňavský diecézny biskup Stanislav Stolárik napísal Slovo pastiera

Rožňavský diecézny biskup Stanislav Stolárik napísal Slovo pastiera TK KBS

Rožňavský diecézny biskup Stanislav Stolárik napísal Slovo pastiera, tentokrát na tému: Všetci poďme spolu k jasličkám. Biskup Stolárik v liste píše, že všetci tvoríme jedno spoločenstvo, všetkých sa nás dotýka lockdown, a preto oslovuje všetkých a ponúka adventné predsavzatie. „Je potrebné hľadať spôsob, ako môže každý ako dobrovoľník pomôcť, urobiť chorým a vyčerpaným nákup, upratať im, prejaviť im blízkosť, napr. zatelefonovať, modliť sa s nimi i za nich, zvlášť za zomierajúcich, a žehnať im, alebo sa prihlásiť na pomocné práce do nemocnice, do sociálnych zariadení a tak podobne. To všetko pomôže oveľa viac ako špekulovanie, šomranie, kritizovanie, to vôbec nepomáha. Vidieť v núdznom, chorom, vyčerpanom brata, to môže byť spôsob spoločného kráčania synodálnou cestou, na ktorú nás pozval Svätý Otec František. Fratelli tutti – všetci sme bratia. Aj na našej adventnej ceste nádeje k radosti z Ježišovho narodenia, ktoré je silným znamením nového života,“ uvádza Stanislav Stolárik, rožňavský biskup.
Všetci sme teda pozvaní k betlehemským jasliam a tak biskup Stanislav Stolárik ponúka ďalšiu aktivitu:
Na záver Roka sv. Jozefa 8. decembra pri večernej svätej omši o 18:00, ktorú bude vysielať aj Rádio LUMEN, sa všetci v diecéze, i vy, čo ste prežívali tento rok spolu s nami, zveríme znova sv. Jozefovi.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Maison de famille à 4 pièces avec garage.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.