TopTip

Novinky
Rozširujeme duchovnú poradňu: Cirkevné právo v živote katolíka

Rozširujeme duchovnú poradňu: Cirkevné právo v živote katolíka Cirkevný právnik otec Ján Duda

K otcovi Jánovi Sabolovi a Pavlovi Hudákovi pribudne ďalší kňaz do našej duchovnej poradne. Vždy v pondelok bude na Facebooku online otec Ján Duda. 

Profesor Ján Duda je kňazom Spišskej diecézy. Na Pápežskej lateránskej univerzite v Ríme absolvoval štúdium cirkevného práva. Je predsedom Slovenskej spoločnosti kánonického práva. A práve v oblasti cirkevného práva, ktoré je pre veriaceho človeka občas zložité, vám chce pomôcť v Duchovnej poradni Rádia LUMEN

"Duchovná poradňa bude pre mňa určite o povinnostiach. Ale preto som tu, aby som ako kňaz pomáhal veriacim," hovorí o svojich očakávaniach otec Ján Duda. V duchovnej poradni sa na neho budete môcť obrátiť vždy v pondelok v tradičnom čase od 13:00 do 14:00. Otcovi Jánovi napíšete do súkromnej správy a on vám diskrétne poradí vo vašich problémoch, alebo otázkach týkajúcich sa cirkevného práva.

Profesor Ján Duda pôsobí v pastorácii ako farár v Dlhej nad Oravou a preto je odhodlaný odpovedať na všetky vaše otázky:

"Ľudia sa ma môžu opýtať hocičo, sám neviem, čo sa môžu opýtať. Asi najviac rozumiem oblasti cirkevného práva, ktoré je svojou povahou pastoračné a poskytuje správny návod na riešenie problémov, ktoré môžu nastať v náboženskom živote," približuje otec Ján tematické okruhy novej duchovnej poradne. 

Ak máte napríklad otázky súvisiace s tým, aké podmienky majú splniť krstní rodičia, alebo kedy je manželstvo platné, či neplatné, ako je to s vydajom za kresťana z iných cirkví, určite napíšte otcovi Jánovi Dudovi. Začíname už v pondelok 11. februára o 13:00!

 

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.04.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na apríl: Za lekárov a humanitárnych pracovníkov, ktorí pomáhajú vo vojnových oblastiach a riskujú vlastné životy pre záchranu druhých
  • Úmysel KBS na apríl: Aby posolstvo veľkonočnej lásky naplnilo srdcia veriacich nádejou a dôverou v Božie Milosrdenstvo.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.