TopTip

Novinka
Rozširujeme naše pokrytie na východe aj západe

Rozširujeme naše pokrytie na východe aj západe

(foto: Martin Šajgalík)

Rádio LUMEN budete čoskoro počuť aj na miestach, kde ste si nás doteraz nemohli naladiť. Tešiť sa môžu najmä východniari! Pripravujeme pre vás nové frekvencie v Novom meste nad Váhom, Stropkove a Medzilaborciach.

Rada pre vysielanie a retransmisiu pridelila v stredu 23.5. voľné rozhlasové frekvencie šiestim vysielateľom. 
Tri frekvencie získal vysielateľ Rádio Lumen, spol. s r.o. Ten tak môže rozšíriť pokrytie svojej rovnomennej rozhlasovej stanice v Novom Meste nad Váhom, Medzilaborciach a Stropkove. "Prvú frekvenciu si vysielateľ skoordinoval individuálne, dva kmitočty na severovýchode Slovenska sú uvoľnené po spoločnosti Rádio Kiss, s.r.o., ktorá sa ich vzdala vlani na jeseň," priblížila hovorkyňa rady Lucia Michelčíková.

Oblastí, ktoré doteraz neboli na východnom Slovensku pokryté signálom Rádia LUMEN výrazne ubudne. Za predpokladu úspešného dokončenia technických prác, by už v roku 2019 mohlo byť vysielanie v okolí Stropkova, Svidníka a Medzilaboriec realitou.

"Pridelenie frekvencií Medzilaborce, Stropkov vnímame ako veľký prínos pre poslucháčov z tejto oblasti, ktorí nás nemohli zatiaľ počúvať. V dekanáte Stropkov a Humenné, do ktorého patria Medzilaborce, žije 60513 rímskokatolíkov. Je tu aj veľmi početná skupina gréckokatolíkov, a to v protopresbyteriáte Stropkov 6040 a Medzilaborce 6397. Redaktori Rádia LUMEN chodili do týchto farností, spoločenstiev s mikrofónom, vysielali sme o nich reportáže, ktoré však doteraz, žiaľ, nemohli počuť. Ďalší prínos vidíme aj v tom, že Rádio LUMEN sa svojím programom ako jediné súkromné rozhlasové médium na Slovensku orientuje prevažne na poslucháčov strednej a staršej vekovej kategórie, nemajetných, osamelých, mnohodetné rodiny, chorých či trpiacich, teda na ľudí mimo komerčného záujmu ostatných médií i spoločnosti celkovo. A z údajov štatistického úradu pritom vyplýva, že v prešovskom kraji, do ktorého patrí Stropkov a Medzilaborce, poberá dôchodok 14 % obyvateľov, nezamestnaných je až 22,3 %," vysvetľuje výkonná riaditeľka Rádia LUMEN, Zuzana Szakácsová. 

Rádio LUMEN sa snaží pomôcť ľuďom v hmotnom nedostatku charitatívnymi podujatiami ako aj vysielaním orientovaným na zbližovanie menšín s väčšinovou populáciou. Aj preto v septembri začíname vysielanie pre rómsku menšinu, ktorá je v oblastiach Stropkov, Medzilaborce  tiež hojne zastúpená.

Ešte skôr ako na východe Slovenska sa ozve náš signál v Novom Meste Nad Váhom. "Signál Rádia LUMEN v tejto lokalite bol dlhodobo veľmi nekvalitný. O túto frekvenciu sme sa  uchádzali už veľmi dlho. Prideľovanie frekvencii však má svoje zákonitosti, ktoré musíme rešpektovať a tak sme radi, že konečne môžeme aj tu skvalitniť náš signál. Samozrejme, sme len na začiatku dlhého a finančne náročného procesu uvedenia do prevádzky týchto frekvencii. Ďakujeme za podporu našim poslucháčom, pretože bez patrónov Rádia LUMEN a ďalších finančných podporovateľov rádia by sme tento proces neboli schopní zvládnuť," upresňuje generálny riaditeľ Rádia LUMEN otec Juraj Spuchľák. 

O presnejšom termíne rozvysielania nových frekvencii vás budeme informovať v klubovom časopise LUMEN klub a aj na našom webe. 

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 18.07.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby kňazi, ktorí s námahou a v samote pastoračne pôsobia, pociťovali neustálu pomoc a podporu Pána a spoločenstva.
  • Úmysel KBS na júl: Nech sa oslavy dedičstva otcov našej viery, sv. Cyrila a Metoda, prejavia v živote národa.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za zdravie, za uzdravenie mojej duše a tela a za celkové uzdravenie, za nájdenie seba samého. Ľubomír
  • Za Božiu pomoc pre dcéru Veroniku, za šťastné donosenie dieťatka, za šťastný pôrod, za lekárov, nech ich ruky a myseľ vedie Pán, za zdravie bábätka a mamky a za ochrancu ich celej mladej rodiny, ako aj zaťa Paľa. Rodičia Hanka a Ján
  • Za telesné a duševné uzdravenie môjho ocka Jozefa, mamky Jany, bratov Martina a Petra a za manžela Tomáša. Nech je Pán Boh stále prítomný v našej rodine a pomáha nám chrániť sa od hriechu. Miroslava
  • Za uzdravenie zo závislosti od alkoholu pre švagra Františka, synovca Petra a kamaráta Dušana,za uzdravenie zo závislosti hry na automaty pre švagra Petra, za dar živej viery v našej rodine a za dcéru Viktorku, aby našla cestu k Bohu. Monika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.