TopTip

S otcom biskupom Rábekom sme uvažovali o zasľúbenej zemi

S otcom biskupom Rábekom sme uvažovali o zasľúbenej zemi V popredí členovia vedenia Rádia LUMEN a redaktor Pavol Jurčaga v spoločnosti otca biskupa Františka Rábeka

Ako dopadla duchovná obnova pre poslucháčov Rádia LUMEN? Prečítajte si sumár toho najdôležitejšieho. 

Približne 70 poslucháčov Rádia Lumen z celého Slovenska sa zišlo počas prvého novembrového víkendu na Donovaloch na duchovnej obnove. Čakali ich sväté omše a prednášky vojenského ordinára, biskupa Františka Rábeka, ale aj prechádzka s prírodovedcom Miroslavom Sanigom, či diskusia so zamestnancami katolíckej rozhlasovej stanice. Ide už o druhú duchovnú obnovu s Rádiom Lumen v tomto roku a niektorí z poslucháčov absolvovali obidve. Exercitátor duchovnej obnovy biskup František Rábek pripravil prednášky na tému Prieskum do prisľúbenej vlasti.

„Chcel som prostredníctvom rozličných textov Svätého Písma poukázať na to, čo aspoň v náznakoch znamená táto naša večná budúcnosť," vysvetlil Mons. František Rábek. 

V duchovnej obnove nechýbali sväté omše, modlitby ruženca a diskusie s poslucháčmi. Počas víkendu spovedal účastníkov kňaz Pavol Jurčaga, náboženský redaktor Rádia LUMEN: „Pre poslucháčov okrem toho duchovného rozmeru je vzácne aj vidieť ľudí z rádia, už si nás vedia bez problémov predstaviť," vysvetlil jeden z moderátorov Rádia LUMEN. 

„Cez Donovaly vždy len prechádzame, teraz sme ich trochu spoznali aj cez prechádzku s prírodovedcom Miroslavom Sanigom. Chcel som spoznať otca biskupa a samozrejme aj ľudía z rádia," povedal o svojich dojmoch z duchovného stretnutia jeden z poslucháčov. 

Kapacita duchovnej obnovy sa rýchlo zaplnila a túžba ľudí stretávať sa na duchovnej obnove je stále živá. Tím Rádia LUMEN už teraz pripravuje ďalšie takéto stretnutia na rok 2023. 

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Zwei-Generationen-Haus mit Satteldach für schmale Grundstücke.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.