TopTip

S. Zvolenský: Máme Boha, ktorý je ku všetkým láskavý

S. Zvolenský: Máme Boha, ktorý je ku všetkým láskavý TK KBS

Vo štvrtok sa na celom svete slávi prvý Medzinárodný deň ľudského bratstva, ktorý vyhlásila Organizácia spojených národov. Ako pripomína predseda Konferencie biskupov Slovenska, arcibiskup Stanislav Zvolenský, táto iniciatíva berie do úvahy aj stretnutie zo 4. februára 2019 v Abú Zabí, keď pápež František spolu s veľkým imámom Al Azharu podpísal dokument o ľudskom bratstve pre svetový mier a spolužitie. „Nášmu pápežovi Františkovi je téma ľudského bratstva veľmi blízka a môžeme povedať, že v ostatných mesiacoch sa zreteľne prejavila aj v tom, že pápež napísal encykliku s názvom Fratelli tutti alebo všetci sme bratia, ktorá hovorí o ľudskom bratstve a o správnych sociálnych vzťahoch,“ povedal arcibiskup Zvolenský.


Táto encyklika aktuálne vychádza aj v slovenskom preklade. Arcibiskup Zvolenský veľmi odporúča veriacim, aby sa s ňou zoznámili a čítali ju. „Môžeme povedať, že to, čo vychádza z našej viery, že máme jedného Boha, ktorý je láskavý ku všetkým bratom a sestrám, a z Evanjelia, ktoré nás učí vzájomnej láske, pre nás všetkých je veľmi blízka myšlienka ľudského bratstva. V súčasnosti stojí za to, aby sme sa pozreli do pápežovej encykliky. Aby sme z nej prijali podnety. Dá sa povedať, že aj ten 4. február ako Medzinárodný deň ľudského bratstva je dobrým podnetom pre nás všetkých, aby sme sa zaoberali encyklikou Fratelli tutti a z nej čerpali silu k vzájomnému spoločnému bratstvu, alebo inými slovami, dobrým vzťahom v našej spoločnosti,“ dodal predseda Konferencie biskupov Slovenska.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.