TopTip

Zo zahraničia
Sagrada Familia v Barcelone bude dokončená do roku 2026

Sagrada Familia v Barcelone bude dokončená do roku 2026

Bazilika Svätej Rodiny (Sagrada Familia) v Barcelone bude dokončená do roku 2026. V tom roku uplynie sto rokov od smrti jej architekta Antonia Gaudiega.

Informoval o tom kardinál Lluís Martinez Sistach.

Kardinál Martinez informoval, že dokončenie baziliky do roku 2026 bolo stanovené architektmi, ktorí v súčasnosti pracujú. Dúfa, že tento termín splnia.

Chrám bol vysvätený v roku 2010 pápežom Benediktom XVI. Stavia sa od roku 1882. Každý rok tento kostol navštívi štyri milióny ľudí, tento počet neustále rastie.

Od roku 2003 prebieha proces blahorečenia architekta Antonia Gaudiho. Pre jeho povýšenie na oltár bude potrebný zázrak na jeho príhovor.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za rozumné doriešenie rodinných záležitostí. Gabriela
  • Za zastavenie pandémie na celom svete, za tých, čo sa starajú o chorých, uzdravenie chorých a obrátenie hriešnikov, za obete pandémie a ich príbuzných. Anna
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.