TopTip

Zo zahraničia
Sagrada Familia v Barcelone bude dokončená do roku 2026

Sagrada Familia v Barcelone bude dokončená do roku 2026

Bazilika Svätej Rodiny (Sagrada Familia) v Barcelone bude dokončená do roku 2026. V tom roku uplynie sto rokov od smrti jej architekta Antonia Gaudiega.

Informoval o tom kardinál Lluís Martinez Sistach.

Kardinál Martinez informoval, že dokončenie baziliky do roku 2026 bolo stanovené architektmi, ktorí v súčasnosti pracujú. Dúfa, že tento termín splnia.

Chrám bol vysvätený v roku 2010 pápežom Benediktom XVI. Stavia sa od roku 1882. Každý rok tento kostol navštívi štyri milióny ľudí, tento počet neustále rastie.

Od roku 2003 prebieha proces blahorečenia architekta Antonia Gaudiho. Pre jeho povýšenie na oltár bude potrebný zázrak na jeho príhovor.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.01.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na január: Aby sa kresťania, príslušníci iných náboženstiev a všetci ľudia dobrej vôle zasadzovali za mier a spravodlivosť vo svete
  • Úmysel KBS na január: Aby si každý z nás uvedomoval, že jednota medzi kresťanmi je podmienkou účinnejšieho svedectva o Božej láske
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božiu pomoc pre sestru Majku, aby zvládla náročné obdobie, ktorým prechádza. Katka
  • Za ukončenie hriešneho života mojej manželky Jarmilky. Miro
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.