TopTip

Salezián Oleg Fedorenko prosí Slovákov o modlitbu za Ukrajinu

Salezián Oleg Fedorenko prosí Slovákov o modlitbu za Ukrajinu Salezián Oleg Fedorenko

Ukrajinský saleziánsky kňaz Oleg Fedorenko prosí ľudí na Slovensku v prvom rade o modlitbu. Výbuchy na Ukrajine sa ozývajú aj pri meste Ľvov, na západe krajiny.

Ľvov sa nachádza len 200 kilometrov od našich hraníc. Oleg Fedorenko pôsobí 30 kilometrov od Ľvova na mariánskom pútnickom mieste Rakovec, ktoré zrovnal so zemou sovietsky totalitný režim. Exkluzívne pre Rádio LUMEN uviedol, že ľudia na túto situáciu dnes ráno (24. februára) neboli pripravení.

„Dnes ráno som išiel o 7:30 na svätú omšu a v priebehu celého rána bolo počuť 5 výbuchov. Zatiaľ sme bez mŕtvych a dúfam, že to tak zostane. Zrejme ide o ničenie vojenskej infraštruktúry," domnieva sa Oleg Fedorenko. 

Vojakov cudzieho štátu v okolí Ľvova nevidno, vo štvrtok ráno išlo zrejme o raketové útoky odpálené spoza hraníc. Veriaci však majú strach a svojich duchovných otcov sa pýtajú, či ich vo vypätej situácii neopustia. Tí ich uisťujú, že zostanú pri nich v akejkoľvek situácii.

Školy sú dnes u našich východných susedov zatvorené, ľudia stoja v radoch na pohonné hmoty pred čerpacími stanicami.

„Slováci, modlite sa za nás, aby tu ľudia neprepadali panike. Vtedy by mohlo dôjsť k rabovaniu a to by bolo najhoršie," vysvetľuje ukrajinský kňaz. 

Oleg Fedorenko pozýva v čase mieru poslucháčov Rádia LUMEN na púť do Rakovca. 

Zvukový záznam z rozhovoru si môžete vypočuť na našom podcaste:

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Small modern masonry family house with a garage and a shed roof. Double garage is an option or the garage may be omitted. Suitable as a semi-detached house or for row construction.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.