TopTip

Saleziáni sú na banskobystrickom sídlisku Sásová už 30 rokov

Saleziáni sú na banskobystrickom sídlisku Sásová už 30 rokov

Uplynulo 30 rokov, odkedy Saleziáni don Bosca začali pôsobiť na sídlisku Sásová (11. 11. 1990). "V nedeľu, na sviatok sv. Martina, slúžil svätú omšu v kostole v starej Sásovej don Štefan Kovalík spolu s don Jozefom Gibalom, na ktorej sa sásovčanom predstavili. Časom sa ku nim pridal don Tibor Janúch. Ďakujme dnes Bohu za všetky krásne chvíle, radosti, požehnania, sviatosti, ale aj za ťažké momenty, ktoré sme za 30 rokov prežili," píšu na sociálnej sieti.

Na pozvanie vtedajšieho diecézneho biskupa Mons. Rudolfa Baláža prišli saleziáni do Banskej Bystrice – Sásovej 11. novembra 1990, kde im bola biskupom zverená novovytvorená farnosť Banská Bystrica-Sásová. Za správcu farnosti bol vymenovaný direktor komunity don Štefan Kovalík, za kaplána a ekonóma komunity don Jozef Gibala. Na Javorníckej ulici kúpili štvorizbový byt, v ktorom bola aj farská kancelária. Farským kostolom bol kostol sv. Antona a Pavla v Starej Sásovej.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.