TopTip

Saleziáni v Bratislave na Miletičovej ulici zrekonštruovali priestory nového oratória

Saleziáni v Bratislave na Miletičovej ulici zrekonštruovali priestory nového oratória TK KBS

Saleziáni v Bratislave na Miletičovej ulici požehnali priestory nového oratória. Nové klubovne na stretká, herne, čajovňa a kaplnka vznikli rekonštrukciou priestorov v saleziánskom dome. Rehoľa tiež zrekonštruovala priestory na bývanie pre provinciálnu aj miestnu komunitu. Pre mladých tak v jednom z najväčších saleziánskych stredísk na Slovensku vznikli po desaťročiach vhodné priestory na činnosť. Doterajšie priestory oratória boli v priestoroch bývalých garáží, ktoré sa postavili za minulého režimu po znárodnení rehoľného domu. Po páde komunizmu sa priestory saleziánom vrátili v dezolátnom stave. V druhej etape výstavby plánujú saleziáni postaviť aj telocvičňu a ihriská. 

 

Priestory nového oratória sú zázrak a bol to aj Boží sen, povedal pred posviackou nových priestorov direktor saleziánskej komunity v Bratislave na Miletičovej ulici František Kubovič. Pripomenul, že prvé myšlienky na nové oratórium vznikli pred viac ako dvadsiatimi rokmi a odvtedy bolo viacero pokusov a snáh o jeho výstavbu. Všetky projekty však boli pre rôzne dôvody doteraz neúspešné. „V auguste 2019 sa začína prvé sťahovanie. Štvrtého októbra sa komunita vysťahovala a začali búracie práce. Prichádzali mnohí otcovia, mnohí muži pomáhať. V decembri 2019 prišla stavebná firma. Ani nie rok na to, 10. novembra 2020 je oratórium skolaudované,“ povedal Kubovič pre Rádio LUMEN.


Salezián František Kubovič verí, že nové oratórium bude slúžiť integrálnemu rozvoju mladých a dúfa, že ich bude privádzať najmä k viere. „Budeme mať kaplnku, kuchynku, miestnosť pre mamičky s deťmi,“ vymenoval. Nové priestory oratória požehnal provinciál saleziánov Peter Timko. Za dôležité považuje, aby nové oratórium neostalo bez ducha. „Aby táto štruktúra bola naplnená don Boscovym duchom, aby bola naplnená jeho myšlienkou, ktorá má na zreteli spásu duší,“ zdôraznil.


V novom saleziánskom oratóriu v Bratislave je ešte potrebné dokončiť niekoľko menších prác. Po uvoľnení opatrení však by už malo začať slúžiť verejnosti.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.