TopTip

Z domova
Saleziáni v sú v Poprade už 40 rokov

Saleziáni v sú v Poprade už 40 rokov

Saleziáni do Popradu prišli pred 40 rokmi a pred 30 rokmi prišli do Popradu -Veľkej. Preto aj tohtoročná oslava sviatku sv. Jána Bosca v Poprade bola jedinečná.

Slávnostná svätá omša sa niesla v duchu radostnej vďačnosti za don Bosca, Božie požehnanie a ochranu, ktoré sprevádzali celé roky pôsobenia saleziánov v Poprade ako aj za všetkých dobrodincov saleziánskeho diela. Hlavným celebrantom bol spišský biskup Štefan Sečka, ktorý prijal pozvanie osobne sa spojiť so saleziánskou rodinou v slávení svätej omše. Po skončení omše nasledovalo pre všetkých prítomných agapé v budove noviciátu.

V nedeľu deti a mladí z Popradu opäť po roku pripravili divadelné predstavenie pod názvom Don Bosco show. S krátkymi scénkami a hudobnými vložkami sa predstavilo viac ako 100 účinkujúcich, ktorí približne 400 prítomným priblížili saleziánsku spiritualitu. Vyobrazené boli štyri hlavné prvky saleziánskeho oratória, ktorými sú škola, kaplnka, dom a ihrisko, ako aj typické prvky saleziánskeho ducha vrátane láskavosti a rodinného ducha, práce a miernosti či optimizmu a radosti.

Radosť pokračovala ďalej, v oratóriu, vo veľmi priateľskom a rodinnom, saleziánskom duchu, informoval novic Pavol Gábor.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.09.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby nebolo drancované prírodné bohatstvo našej planéty, ale aby sa využívalo a rozdeľovalo primerane a spravodlivo
  • Úmysel KBS na september: Aby učitelia viedli svojich žiakov k pravým morálnym i duchovným hodnotám
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za uzdravenie sestry Miroslavy zo Sobraniec. Brat Peter
  • Za Božiu ochranu pre moje dcéry na ich ceste do zahraničia a šťastný návrat domov
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.