TopTip

Saleziánky z projektu GPS pripravili pre dievčatá ponuku zameranú na rozlišovanie povolania

Saleziánky z projektu GPS pripravili pre dievčatá ponuku zameranú na rozlišovanie povolania TK KBS

Saleziánky z projektu GPS pripravili pre dievčatá opäť ponuku zameranú na rozlišovanie povolania. Púť za svoje povolanie je po dlhom čase akcia naživo. Záujemkyne môžu putovať priamo s GPS tímom alebo aj samotné. Po púti bude krátke online stretnutie zamerané na zdieľanie skúseností a zážitkov. 

Projekt GPS je určený pre dievčatá, ktoré hľadajú svoje povolanie. Vzhľadom na pandémiu sa tento rok uskutočňoval len v online svete. Ako vysvetľuje členka tímu sestra Alena Badačová, keďže sa opatrenia uvoľňujú, dievčatám ponúkajú možnosť si urobiť aj púť za svoje povolanie. „Táto púť je jedinečná v tom, že nejdeme ako celý tím spoločne na jedno miesto, ale každý si môže vybrať buď svoje obľúbené miesto, alebo tam, kde by rád putoval. Zároveň ponúkame aj možnosť spojiť sa v nejakých menších skupinách, dať si o sebe vedieť a ako keby spoločne sa aj  v tomto podporiť.“
GPS tím v súlade s koronaopatreniami a nariadeniami ponúka aj spoločnú púť pre východ a západ. Pre dievčatá zo západu podľa Aleny Badačovej ponúkajú dva termíny. „Jeden sa už vuskutočnil 15. mája. Táto púť sa konala v Marianke. Ďalší termín púte pre dievčatá na západe je 22. mája. Tam dievčatá pôjdu do Šaštína a pre dievčatá z východu ponúkame púť do Levoče, ktorá sa uskutoční 5. júna.“
Púť, ktorá môže byť individuálna alebo v malých skupinách, vyvrcholí 6. júna o šestnástej hodine. „Treba nám dať vedieť do 1. júna, kto sa chce zapojiť. Bude to online stretnutie na dve hodinky, kde sa podelíme o svoje zážitky z púte. Na online stretnutie sa môžete prihlásiť cez e-mail gps.fma@gmail.com.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 22.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.