TopTip

Saleziánky zorganizovali online kurz GPS

Saleziánky zorganizovali online kurz GPS TK KBS

Komunita saleziánok sa opäť rozhodla prejsť do online sveta a zorganizovať už v poradí druhý online kurz GPS. Jeho hlavnou témou bolo sebaprijatie. Na kurze sa zúčastnilo štyridsať mladých žien a dievčat vo veku sedemnásť až tridsať rokov. 

 

Kurz GPS prebehol už po druhýkrát online. Podľa slov sestry Miroslavy Tarajovej už vedeli, do čoho idú, aj keď sa to nezaobišlo bez menších technických problémov. „Čo bolo na tom dobré, je to, že vlastne prešiel nejaký čas, keď dievčatá sú nastavené na takéto online skupinové hovory. Prihlásilo sa nám aj viac dievčat,“ povedala pre Rádio LUMEN.


Prvý večer kurzu sa dievčatá stíšili a hľadali pravdu vo svojej duši pred ikonou Panny Márie Tichej. Priebeh programu približuje opäť sestra Miroslava: „Venovali sme sa téme identity ženy v úlohe matky, rehoľnej sestry, v úlohe takej služby ako ženy s tromi hosťkami. Mali sme pozvanú sestru Evu Rušinovú, saleziánku, sestru Sedis z Kongregácie služobníc Ducha Svätého a Adriku Starú zo Šamorína.“


Prednáška sestry z Kongregácie Jesu Miroslavy Lukčíkovej mala názov Byť tou, ktorou som. Otázka identity je podľa nej jednou z najdôležitejších v našom živote. „A na to, aby dievčatá spoznali, kým sú, potrebovali akoby zísť veľmi hlboko, urobiť ako keby ponor do seba. V prednáške často zaznievala otázka, či smiem byť taká, aká som,“ povedala sestra Miroslava.


Jednou z účastníčok bola Zuzana Meščanová, ktorá kurz hodnotí veľmi pozitívne, aj keď prebiehal online. „Od začiatku sa kurz niesol v duchu príjemnej rodinnej atmosféry, keď sme sa aj zdieľali medzi sebou a taktiež sme meditovali nad Božím slovom,“ povedala pre Rádio LUMEN.


Mária Lesičková bola najskôr skeptická voči online priebehu. Nakoniec ju však kurz milo prekvapil. „Musím povedať, že to bolo veľmi také pestré a veľmi pekné,“ povedala.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.