TopTip

Saleziánska knižnica v Žiline skrýva množstvo zaujímavých kníh

Saleziánska knižnica v Žiline skrýva množstvo zaujímavých kníh TK KBS

Filozofia, teológia, pedagogika či psychológia. K týmto a mnohým ďalším témam nájdu študenti alebo aj široká verejnosť knihy v Saleziánskej knižnici v Žiline. Jej zaujímavosťou je, že tituly sa do tejto knižnice dostávajú už tridsať rokov z darov alebo z pozostalostí zosnulých saleziánov, čím sa za tie roky nazbierala široká paleta kníh domácej i zahraničnej literatúry. 

Saleziánska knižnica v Žiline vznikla spolu s Inštitútom svätého Tomáša Akvinského pre štúdium a výchovu nielen saleziánskych bohoslovcov. „Poskytuje služby aj Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce svätej Alžbety a ďalej potom poskytuje vlastné fondy farskej verejnosti. Je to taká takzvaná Farská knižnica, kde môžu nájsť knihy deti, mladí, rodiny alebo aj starší ľudia,“  povedal salezián Peter Mlynarčík.
Podľa Petra Mlynarčíka patrí knižnica medzi špeciálne jednak preto, že jej zriaďovateľom je rehoľná spoločnosť a aj preto, že má saleziánske spisy a dokumenty, ktoré sa v iných knižniciach nenachádzajú. „Či už sú to spisy don Bosca, alebo sú to aj oficiálne dokumenty nášho magistéria od prvých predstavených, od don Bosca až po súčasnosť, alebo sú to aj zaujímavé životopisy v rôznych jazykoch významných saleziánov, ktorí obohatili saleziánsku charizmu.“
Knižnica prevádzkuje online katalóg kníh, v ktorom sa dajú nájsť publikácie. Knihy sú k dispozícii aj po telefonickom kontaktovaní alebo po osobnej návšteve knižnice.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 21.09.2021

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
 • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.