TopTip

Saleziánska rodina oslávila sviatok svojho patróna

Saleziánska rodina oslávila sviatok svojho patróna TK KBS

Zábavné programy, ktorými celá saleziánska rodina na Slovensku oslavuje sviatok svojho zakladateľa dona Bsoca, nechýbali ani tento rok. V Námestove si ho pripomenuli počas nedeľnej svätej omše, ktorú celebroval ordinár Ozbrojených síl a ozbrojených zborov Slovenskej republiky biskup František Rábek. Program pokračoval mini online Don Bosco akadémiou. Jej súčasťou boli prezentácie fotiek z aktivít v roku 2021 či súťažný kvíz o donovi Boscovi.

Saleziánsky dom v Námestove je najsevernejší na Slovensku. Ako však povedal don Peter Hasidlo z miestnej komunity saleziánov, srdcia miestnych oravských ľudí sú veľmi horúce. „Horúce voči Bohu a pre vieru v Boha. Samozrejme, vidieť to aj v štatistike. Námestovo je na 90 percent katolícke, samozrejme, že je to česť pre nás, že naozaj je tu nábožný národ.“
Ordinár Ozbrojených síl a ozbrojených zborov Slovenskej republiky biskup František Rábek v príhovore povzbudil rodičov, aby sa aktívne venovali svojím deťom. „Nielen preto, aby ste urobili nejaký dozor, ale preto, aby sa deti popri vás učili žiť. Zapájajte ich do práce v rodine, v domácnosti, aby sa pri vás priúčali.“ Ordinár upozornil aj na nebezpečenstvo, ktoré na deti číha na internete či pri nadmernom používaní moderných technológií. „Musíme byť schopní rozlišovať, čo tam je dobré a čo zlé, ale to deti a mládež musíme naučiť.“
Saleziánov, ktorí v pondelok slávili sviatok svojho zakladateľa svätého Jána Bosca, pozdravil aj pápež František počas príhovoru z okna Apoštolského paláca. Povedal, že sledoval omšu, ktorú v Sanktuáriu Panny Márie Pomocnice kresťanov v Turíne celebroval hlavný predstavený Ángel Fernández Artime, “modlil som sa s ním za všetkých”. Pápež tiež pripomenul, že svätý Ján Bosco sa nezatvoril do sakristie, nezatvoril sa do svojich záležitostí. Vyšiel do ulíc hľadať mladých ľudí s kreativitou, ktorá bola jeho charakteristickým znakom.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Geräumiges Einfamilienhaus mit Garage und Terrasse.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.