TopTip

Zo zahraničia
Santiago de Compostela sa od 1. júla opäť otvára.

Santiago de Compostela sa od 1. júla opäť otvára.

„Buen camino!“ - tento pozdrav na svätojakubskej ceste nebolo počuť už niekoľko mesiacov. Obľúbená pútnická cesta bola v marci uzavretá ako súčasť nariadení týkajúcich sa pandémie koronavírusu. Od 1. júla sa sem môžu pútnici vrátiť.

V tento deň sa otvoria pre pútnikov aj ubytovne na pútnickej ceste, katedrála a Medzinárodné centrum pre prijímanie pútnikov v Santiagu de Compostela. O otvorení pútnickej cesty rozhodla po konzultácii so štátnymi orgánmi Arcidiecéza Santiago de Compostela.

Organizačný výbor svätého roka, ktorý sa bude sláviť v Santiagu de Compostela v roku 2021, zároveň vyzval pútnikov na opatrnosť.

„Znovuotvorenie pútnickej cesty musí byť bezpečné a v súlade s predpismi o zdravotnej bezpečnosti,“ uviedol výbor pre svätý rok 2021, ktorého členovia sú predstaviteľmi Cirkvi a štátu.

Úrady regiónu Galícia tiež oznámili, že pripravujú „praktické usmernenia na prevenciu“ koronavírusovej infekcie na ceste svätého Jakuba (Zdroj: E-kai / Katolícke noviny)

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 13.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božie požehnanie pre moje dcéry Beátku a Julku, aby si našli dobrých kresťanských manželov. Mama
  • Za uzdravenie mysle od úzkostí a strachu pre Helu
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.