TopTip

Seriál o zvonolejároch príde v roku 2021 s novinkami

Seriál o zvonolejároch príde v roku 2021 s novinkami Predstavením francúzskeho majstra Nicolasa Bezota sme ukončili cyklus o zvonolejároch na našom území.

Už 9 rokov Vám pravidelne každý týždeň prinášame v originálnych zvonárskych seriáloch vo veľkej skratke bohaté i zaujímavé osudy všetkých našich zvonov a ich lejárov.

Svoje 85-te narodeniny slávi v týchto dňoch náš najznámejší kampanológ – Doktor Juraj Spiritza, ktorému úprimne blahoželáme. Veď vďaka nemu a vďaka jeho celoživotnému úsiliu môžeme aj my pre Vás stále sprostredkovať vždy nové a nové príbehy. 
Už celých 9 rokov (!) Vám pravidelne v premiérach i reprízach každý týždeň–čo týždeň prinášame v originálnych zvonárskych seriáloch vo veľkej skratke bohaté i zaujímavé osudy všetkých našich zvonov, ich zvonárov i majstrov zvonolejárov. Takmer 400 odvysielaných častí celého cyklu od roku 2012 až doteraz, so stovkami nahraných historických i súčasných zvonov z desiatok našich lokalít, obohatené rozprávaniami miestnych pánov zvonárov i zvonáriek, historikov, pamiatkárov, kampanológov či kňazov, ktorým všetkým chceme dnes aspoň takto symbolicky ďakovať. 
Ide o spoločný a dlhoročný úspešný i oceňovaný seriál Rádia Lumen, ktorý si za tie roky našiel svojich verných fanúšikov v piatkovej premiére ráno o 7:15 a v utorkovej repríze o 14:15.
V ostatných štyroch rokoch v 200 častiach sme Vám predstavili životy a tvorbu všetkých majstrov zvono- i delolejárov na našom území od počiatkov až po záver 17. storočia, ktoré dnes definitívne uzatvárame – osobitne ďakujúc lejárovi Robovi Slížovi, epigrafovi Mirovi Čovanovi i delmajstrovi Milanovi Madlenákovi, historikovi Mirovi Števíkovi, manželom Haviarovcom, či kampanológovi Petrovi Váchovi, ktorí obohatili celý tento lejársky cyklus. 
My sa s nimi dnes načas – v historickej prestávke storočí – rozlúčime, aby sme sa v novom roku 2021 mohli opäť pre Vás po čase venovať už zvonom i zvoneniu v liturgickom roku či v ľudovom zvykosloví...
Tešíme sa na rozhlasové stretnutia za zvuku našich zvonov aj v roku 2021 v doterajšom vysielacom čase!

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.