TopTip

Sestry v Revúcej sa tešia z prítomnosti Krista v kaplnke

Sestry v Revúcej sa tešia z prítomnosti Krista v kaplnke

Pre komunitu misijných sestier v Revúcej nastali predčasné Vianoce. V ich príbytku začal spolu s nimi bývať Eucharistický Kristus. Rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik posvätil kaplnku Svätej rodiny, ktorá sa nachádza v priestoroch novozaloženej komunity Misijných sestier.

Biskup Stolárik sa vo svojom príhovore prihovoril prítomnému spoločenstvu kňazov a sestier. Vyzdvihol fakt, že sestry bývajú uprostred Božieho ľudu, a tak sú znamením Božieho kráľovstva, ktoré prichádza viditeľným spôsobom. A prítomnosť Eucharistického Krista v kaplnke bude premieňať toto prostredie.

Keďže sa posviacka kaplnky uskutočnila v prvú sobotu mesiaca, v homílii sa zameral aj na posolstvo Fatimy, najmä na stretnutie detí s Anjelom pokoja. „Možno aj vy ste tu taký anjel, ktorý prichádza do tohto prostredia, aby ste ľudí pripravovali na prijatie Eucharistie, naučili ich modliť sa a konať skutky pokánia za vlastné hriechy a za obrátenie hriešnikov. Na záver sestrám poprial: „Nech vás sprevádza Duch Svätý a mocný príhovor Panny Márie, aby sme všetci vytvárali jednu rodinu Svätej Cirkvi, farnosti, dekanátu a diecézy.“

Novozaložená komunita v Revúcej sa rozbiehala postupne. V januári 2020 prišli do neveľkého mestečka na Gemeri prvé sestry. Najprv bývali v prenajatom byte, neskôr vďaka úžasnej Božej Prozreteľnosti a modlitbám mnohých Revúčanov mohli kúpiť vlastný byt. V ňom teraz bývajú tri sestry. Ich prácou je apoštolát s deťmi a mladými, najmä katechéza v katolíckej materskej škôlke a na všetkých základných a stredných školách v meste. Sestry sa tiež venujú službe osamelým ľuďom načúvaním ich príbehov a prinášaním svätého prijímania do ich domovov.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.