TopTip

Sestry z Kongregácie Matky Božieho Milosrdenstva začali prípravu k odovzdaniu sa Božiemu milosrdenstvu

Sestry z Kongregácie Matky Božieho Milosrdenstva začali prípravu k odovzdaniu sa Božiemu milosrdenstvu TK KBS

Sestry z Kongregácie Matky Božieho Milosrdenstva v Nižnom Hrušove začali tridsaťdňovú prípravu k odovzdaniu sa Božiemu milosrdenstvu cez Máriu. Každý deň počas tejto online novény zverujú Bohu cez Máriu jednu oblasť života. Hovorí sestra Faustia Szabóová: „Ľudstvo nenájde pokoj, kým sa neobráti s dôverou k môjmu milosrdenstvu. Povedal Pán Ježiš svätej sestre Faustíne. Už viac ako rok túžime po pokoji, po nádeji, po živote bez strachu. Chceme vám preto ponúknuť spôsob, ktorý vedie k vnútornej slobode a uzdraveniu duše v čase skúšok. Odovzdať sa trojjedinému Bohu cez Máriu. Mária je tá, ktorá sa dokonale zverila Bohu. Spolu s ňou sa učíme počúvať Božie slovo a rozjímame nad tajomstvom Božieho milosrdenstva k nám, aby sme sa mu mohli s dôverou odovzdať.“
Potrebný text na každý deň nájdete v knižočke Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok alebo na YouTube kanáli Združenia Faustínum. „Veríme, že osobným zasvätením sa Panne Márii môžeme urobiť veľký krok vpred na ceste nášho osobného vzťahu s Bohom. Aj vďaka nášmu svedectvu môžu iní spoznávať Božiu odpúšťajúcu lásku a milosrdenstvo, ktoré sa skláňa nad nami všetkými, v každom okamihu nášho živote,“ povedala sestra Faustia.
Na konci tridsaťdňovej prípravy sa sestry budú modliť modlitbu odovzdania. Spoločná modlitba sa uskutoční po slovenskej svätej omši v nedeľu 30. mája o jedenástej hodine v kláštornej kaplnke v krakovských Lagiewnikoch.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 21.09.2021

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
 • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.