TopTip

Severoamerický jezuita bude rektorom pápežskej univerzity Gregoriana

Severoamerický jezuita bude rektorom pápežskej univerzity Gregoriana zdroj foto: pexels.com

Novým rektorom pápežskej univerzity Gregoriana bude od septembra 62-ročný jezuita a cirkevný historik Mark Andrew Lewis. Táto rímska univerzita oznámila jeho menovanie pápežom Františkom. Rodený Američan vystrieda 63-ročného Portugalčana Nuna da Silvu Goncalvesa, ktorý túto pápežskú univerzitu vedie od septembra 2016.

Lewis pochádza z Miami. V roku 1980 vstúpil do Spoločnosti Ježišovej. V roku 1991 bol vysvätený za kňaza. Na štúdiách sa venoval filozofii a teológii a po ukončení doktorátu pracoval niekoľko rokov v jezuitskom Historickom ústave v Ríme. Medzitým sa vrátil do USA a bol tam aj provinciálnym predstaveným jezuitskej provincie New Orleans. V roku 2017 sa Lewis vrátil do Ríma. Od roku 2019 pôsobí ako akademický prorektor univerzity.

Pápežská univerzita Gregoriana vznikla z prvej jezuitskej školy Collegio Romano, ktoré bolo založení v roku 1551. Gregoriana je univerzita pápežského práva so sídlom v Ríme. Pápežská univerzita Gregoriana sa dodnes teší dobrej povesti po celom svete.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Garaje individual con un tejado a dos aguas orientado al lateral

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.