TopTip

Novinky
Skaličania prejavili o knihu veľký záujem!

Skaličania prejavili o knihu veľký záujem!

Redaktorka Anna Božková a PR manažérka Andrea Kundrová zažili cez víkend obohacujúce stretnutia s farníkmi v Skalici. Zoznámili sa aj s autorom príbehu z knihy Preteky čnosti a jedným z najštedrejších ľudí na Slovensku.

Stretnutie so Skaličanmi prebiehalo počas troch nedeľných svätých omší. V čase, keď kňazi čítajú oznamy dostala priestor prehovoriť pred prítomnými veriacimi PR manažérka Rádia Lumen Andrea Kundrová. Tá predstavila knihu Preteky čnosti, v ktorej sa nachádza aj príbeh Mariána Balažíka o záchrane jedného Kríža. Pre Pavla Šantavého to však nie je hocijaký kríž. " Je to pre mňa symbol mojej mladosti a dedičstvo našich predkov," zdôveril sa Pavol Šantavý. Aj to je dôvod prečo tak horlivo bojoval a spolu s ďalšími obyvateľmi mesta vychýrených trdelníkov stále bojuje o jeho záchranu. Aj napriek tomu, že Pamiatkový úrad v Trnave rozhodol o zachovaní kríža, noví majitelia sa vraj chystajú v jeho okolí vyrúbať stromy. "Pevne dúfame, že to nebude začiatok konca aj tejto nádhernej pamiatky z 19.storočia," doplnil Marián Balažík.

Zľava Marián Balažík - autor príbehu o Kríži, Andrea Kundrová a Pavol Šantavý, hlavný protagonista príbehu

Počas našej návštevy sa veriaci dozvedeli aj o možnosti stať sa patrónom Rádia Lumen. Získať od nás mohli aj časopis Lumen klub či obrázky sv. Michala archanjela - patróna nášho rádia. Do Banskej Bystrice poslali veľa vrúcnych pozdravov, požehnaní a odhodlania pokračovať v evanjelizácii. Aj my ďakujeme všetkým Skaličanom, najmä dekanovi o. Romanovi Stachovičovi a miestnym kaplánom za ústretovosť a pomoc pri organizovaní podnetných stretnutí.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 22.09.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby mladí Afričania mali prístup k vzdelávaniu a práci vo vlastnej krajine
  • Úmysel KBS na september: Nech námahy našich žiakov a študentov sprevádza pomoc Ducha Svätého
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Za zdravie rodiny Kurucovej a Senčákovej. Barbara
  • Za zdravie nášho očakávaného dieťaťa a za Božie požehnanie pre celú rodinu. Ivan
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.