TopTip

Novinka
Skaličania prejavili o knihu veľký záujem!

Skaličania prejavili o knihu veľký záujem!

Redaktorka Anna Božková a PR manažérka Andrea Kundrová zažili cez víkend obohacujúce stretnutia s farníkmi v Skalici. Zoznámili sa aj s autorom príbehu z knihy Preteky čnosti a jedným z najštedrejších ľudí na Slovensku.

Stretnutie so Skaličanmi prebiehalo počas troch nedeľných svätých omší. V čase, keď kňazi čítajú oznamy dostala priestor prehovoriť pred prítomnými veriacimi PR manažérka Rádia Lumen Andrea Kundrová. Tá predstavila knihu Preteky čnosti, v ktorej sa nachádza aj príbeh Mariána Balažíka o záchrane jedného Kríža. Pre Pavla Šantavého to však nie je hocijaký kríž. " Je to pre mňa symbol mojej mladosti a dedičstvo našich predkov," zdôveril sa Pavol Šantavý. Aj to je dôvod prečo tak horlivo bojoval a spolu s ďalšími obyvateľmi mesta vychýrených trdelníkov stále bojuje o jeho záchranu. Aj napriek tomu, že Pamiatkový úrad v Trnave rozhodol o zachovaní kríža, noví majitelia sa vraj chystajú v jeho okolí vyrúbať stromy. "Pevne dúfame, že to nebude začiatok konca aj tejto nádhernej pamiatky z 19.storočia," doplnil Marián Balažík.

Zľava Marián Balažík - autor príbehu o Kríži, Andrea Kundrová a Pavol Šantavý, hlavný protagonista príbehu

Počas našej návštevy sa veriaci dozvedeli aj o možnosti stať sa patrónom Rádia Lumen. Získať od nás mohli aj časopis Lumen klub či obrázky sv. Michala archanjela - patróna nášho rádia. Do Banskej Bystrice poslali veľa vrúcnych pozdravov, požehnaní a odhodlania pokračovať v evanjelizácii. Aj my ďakujeme všetkým Skaličanom, najmä dekanovi o. Romanovi Stachovičovi a miestnym kaplánom za ústretovosť a pomoc pri organizovaní podnetných stretnutí.

Podobné články

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 23.07.2018

 • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby kňazi, ktorí s námahou a v samote pastoračne pôsobia, pociťovali neustálu pomoc a podporu Pána a spoločenstva.
 • Úmysel KBS na júl: Nech sa oslavy dedičstva otcov našej viery, sv. Cyrila a Metoda, prejavia v živote národa.
 • Modlí sa otec Pavol Jurčaga.
 • Za zdravie a vyriešenie problémov. Daniela
 • Za uzdravenie zo závislosti od alkoholu pre švagra Františka a Petra, synovca Petra, kamaráta Dušana, za uzdravenie zo závislosti na automatoch pre Petra, za dar živej viery v našej rodine a za dcéru Viktorku, aby našla cestu k Bohu. Monika
 • Za rodinu Bartošovú a za ich nenarodené bábätko, nech im Pán pomáha. Veronika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.