TopTip

Z domova
SKCH spustila kampaň zameranú na boj proti obchodovaniu s ľuďmi

SKCH spustila kampaň zameranú na boj proti obchodovaniu s ľuďmi

Slovenská katolícka charita spustila online kampaň zameranú na boj proti obchodovaniu s ľuďmi. Pieseň s videoklipom je súčasťou celoslovenskej preventívnej kampane s názvom Nenechaj sa zotročiť. Charita ňou chce viac hovoriť o reálnych nástrahách novodobého otroctva, ktoré často zasahuje marginalizované skupiny v najchudobnejších regiónoch Slovenska.

Anglicko patrí stále medzi finálne destinácie obetí obchodovania s ľuďmi a aj veľa Slovákov tam končí ako obete obchodovania. Tento fakt potvrdzuje nielen Ministerstvo vnútra, Veľvyslanectvo Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, ale aj štatistiky a desaťročné skúsenosti zamestnancov projektu STOP obchodovaniu s ľuďmi v SKCH. „Za posledný rok - dva sa stávajú obeťami obchodovania väčšinou ľudia z rómskej komunity, ktorí cestujú za prácou práve do spomínaného Anglicka. V našej najnovšej kampani sme sa preto zamerali na nich. Nechceli sme však spustiť kampaň od stola, a preto jej predchádzal výskum. Išli sme do terénu, oblastí, kde sme mali odporúčania od odborníkov a terénnych pracovníkov, že je potrebná takáto kampaň a overovali sme si to. Bolo to náročné, no boli sme obozretní,“ vysvetľuje Jana Verdura, manažérka projektu STOP obchodovaniu s ľuďmi.

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.