TopTip

SKVELÁ SPRÁVA: Pápež uvažuje o návšteve Slovenska

SKVELÁ SPRÁVA: Pápež uvažuje o návšteve Slovenska zdroj foto: flickr.com - CC licencia

Pápež František oznámil svoj zámer zavítať aj na Slovensko počas letu z Iraku do Ríma. Je možné, že do Bratislavy príde počas Eucharistického kongresu v Budapešti v septembri 2021.

Slováci možno privítajú Svätého Otca po 18 rokoch. František uvažuje, že navštívi našu krajinu popri 52. medzinárodnom eucharistickom kongrese, ktorý sa bude konať v Budapešti od 5. do 12. septembra 2021. V odpovedi na otázku novinárov o destináciách jeho zamýšľaných ciest menoval aj Bratislavu.

V hlavnom meste Maďarska sa pápež František plánuje zúčastniť na záverečnej svätej omši Medzinárodného eucharistického kongresu. Tá je naplánovaná na nedeľu 12. septembra 2021 o 11. hodine na Námestí hrdinov v Budapešti.

Hoci cesta ešte nebola oficiálne potvrdená, o pozornosti, ktorú Svätý Otec tomuto plánu venuje, svedčí aj jeho informácia o vzdialenosti oboch miest, keď uviedol, že Bratislavu od Budapešti delia len dve hodiny cesty autom.

Pápež Ján Pavol II. bol na Slovensku trikrát

Na historicky prvú návštevu Slovenska pricestoval pápež Ján Pavol II. Bolo to 22. apríla 1990. Počas návštevy ešte vtedajšieho Československa slúžil sv. omšu na letisku v Bratislave na letisku vo Vajnoroch. Jeho druhá cesta na Slovensko sa konala v roku 1995 a veriaci sa s ním mohli stretnúť v Šaštíne, Košiciach a Levoči. Tretia, posledná cesta na Slovensko, prebehla v roku 2003. V rámci svojho pobytu Svätý otec navštívil Trnavu, Banskú Bystricu, Rožňavu a Bratislavu-Petržalku. Ak by sa cesta pápeža Františka na Slovensko stala skutočnosťou, hlavu Katolíckej cirkvi by sme privítali na našom území po 18 rokoch. 

 

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Unconventional house project with covered parking for two cars and a room on the ground floor.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.