TopTip

Slová Svätého Otca, ktoré povedal nám, sú adresované všetkým, hovorí provinciál jezuitov

Slová Svätého Otca, ktoré povedal nám, sú adresované všetkým, hovorí provinciál jezuitov TK KBS

Spoločnosť Ježišova na svojich internetových stránkach publikovala prepis dialógu so Svätým Otcom Františkom, ktorý sa s jezuitmi stretol v rámci svojej návštevy Slovenska. Otázky a odpovede zaznamenal taliansky jezuita Antonio Spadaro. Rozhovor vyšiel v časopise La Civiltà Cattolica. V slovenskom preklade je k dispozícii na stránke jezuiti.sk. "Som veľmi rád, že sa to prepísalo. Zverejnené je 98 percent toho, čo na stretnutí zaznelo. Dobre to celé zapadá do kontextu návštevy Svätého Otca,” povedal pre Rádio LUMEN provinciál slovenských jezuitov Jozef Šofranko.
V dialógu je cítiť sviežosť a uvoľnenosť Svätého Otca a slovenských jezuitov. Pápež František sa nevyhýba odpovedi na žiadnu otázku. Hneď v úvode futbalovým slovníkom hovorí, aby na neho strieľali otázky ako na brankára. V rozhovore odpovedá na otázky o svojom zdravotnom stave, vízii cirkvi v dnešnom svete, či gender ideológii. Odpoveďami sa obracia nielen na jezuitov, ale aj na celú cirkev. “Slová Svätého Otca, ktoré povedal nám, sú adresované všetkým. Z rozhovoru vidieť, že jeho i naša skúsenosť vychádza z Duchovných cvičení. To, čo rozpráva, je ovocím týchto Duchovných cvičení, ktoré sú smerovníkom pre kresťanský život,” zdôraznil provinciál.
Svätý Otec predniesol počas návštevy deväť príhovorov. Dialóg so slovenskými jezuitmi môžeme považovať za desiaty. Rozhovor na jeseň vyjde aj v jezuitskom časopise Viera a život. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa unifamiliar económica para una familia de 2 miembros.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.